در آیین افتتاح مرکز رشد بانوان استان کرمان مطرح شد؛

مرکز رشد بانوان احیاگر صنایع فراموش شده استان خواهد شد

تعداد بازدید:۱۶۷۵
رئیس پارک علم و فناوری استان کرمان در آیین افتتاح مرکز رشد بانوان که با حضور دکتر معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده، مدیر کل امور بانوان استانداری در محل پارک علم و فناوری این استان برگزار شد، اظهار داشت: مرکز رشد بانوان احیاگر صنایع فراموش شده استان خواهد شد.
مرکز رشد بانوان احیاگر صنایع فراموش شده استان خواهد شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پارک علم و فناوری استان کرمان، دکتر مسعود ترکزاده ماهانی در این آیین گفت: تقارن ایام فاطمیه، بانوی دوعالم و حضور بانوان فرهیخته کشور و استان در پارک علم و فناوری استان کرمان را به فال نیک می گیریم.
وی با اشاره به ظرفیت‌های گذشته بانوان در استان ادامه داد: زمانی کسب و کارهای کوچک توسط بانوان استان کرمان در قالب صنایع دستی، شهرت جهانی داشت؛ اما به دلیل عدم پشتیبانی صحیح از دور خارج گردید و انشاء الله این مرکز رشد، احیاگر صنایع فراموش شده بانوان استان خواهد شد.
دکتر ترکزاده تاکید کرد: امروز بیشتر از هر زمان دیگری نیاز به مشارکت و هم‌افزایی دستگاه‌های مرتبط با حوزه کسب و کار احساس می‌شود و با راه‌اندازی مرکز رشد بانوان، سیاست هر خانه یک کارخانه را اعمال خواهیم کرد.
وی افزود: باید به گونه‌ای سازمان‌دهی کنیم که بانوان دغدغه خروج از منزل را برای اشتغال نداشته باشند و این می‌تواند به اشتغال و تولید ناخالص ملی کمک کند و مرکز رشد بانوان در این راستا تاسیس و پشتیبانی خواهد شد.
دکتر ترکزاده رتبه پارک علم و فناوری استان کرمان در ارزیابی سالانه را جزو ۱۰ پارک برتر کشور اعلام کرد و گفت: در حال حاضر ۶۳ شرکت دانش‌بنیان در استان کرمان فعالیت دارد که مجموع صادارات آنها قریب به ۴۰۰ میلیون دلار می رسد.
وی با اشاره به ۱۲۵ شرکت و واحد فعال در مراکز رشد وابسته به پارک علم و فناوری استان کرمان اظهار داشت: تعداد مراکز رشد زیر مجموعه این پارک ۱۲ مرکز می‌باشد و با تاسیس مرکز رشد بانوان این تعداد به ۱۳ مرکز رشد رسید.
دکتر ترکزاده خاطرنشان کرد: پارک علم و فناوری استان کرمان تاکنون برای ۱۳۰۰ نفر در استان اشتغال‌زایی ایجاد کرده است و این مجموعه زیرساخت‌های بسیار خوبی از جمله مکان استقرار اداری، تجاری و تولید را برای نخبگان جویای کار فراهم کرده است.
ل.م ۵۴
 


( ۱ )