دکتر امید در آیین تودیع و معارفه سرپرست دانشگاه ولی عصر(عج) رفسنجان:

رشد بی‌نظیر شهرستان رفسنجان پس از پیروزی انقلاب اسلامی، مرهون تأثیر دانشگاه‌های این منطقه است

۰۲ بهمن ۱۳۹۷ | ۱۸:۱۲ کد : ۴۵۰۳۸ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۷۵۹
رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور امروز (دوشنبه) در آیین تودیع و معارفه سرپرست دانشگاه ولی عصر(عج) رفسنجان، رشد این شهرستان پس از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی را بی نظیر خواند و آن را مرهون تأثیر دانشگاه‌های این منطقه عنوان کرد.
رشد بی‌نظیر شهرستان رفسنجان پس از پیروزی انقلاب اسلامی، مرهون تأثیر دانشگاه‌های این منطقه است

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه ولی عصر رفسنجان، دکتر محمدحسن امید در این آئین، دانشگاه ولی عصر (عج) رفسنجان را پیشروترین دانشگاه در بین دانشگاه‌های همزاد خود دانست که با سن کم خود، بالندگی‌های قابل تحسینی را از آن خود کرده است.
وی، بزرگ‌ترین مشکل امروز شهرستان رفسنجان را کمبود آب اعلام کرد و از دانشگاهیان خواست جلوتر از همه دلسوزان این دیار، به برنامه‌ریزی جهت مصرف بهینه اهتمام نمایند.
رئیس کمیسیون دائمی هیأت امنای دانشگاه ولی عصر (عج) رفسنجان با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی و رئیس جمهوری مبنی بر آنکه "دانشگاه باید برای جامعه مفید باشد"، تصریح کرد: باید از ظرفیت دانشگاه‌ها در رفسنجان برای رفع مشکلات حوزه کشاورزی استفاده شود.
رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی افزود: با توجه به وضعیت آب‌های زیرزمینی و کشت محصول پسته در استان کرمان و رفسنجان؛ اگر در زمینه آب‌های زیرزمینی در رفسنجان تدابیری اندیشیده نشود، آینده خطرناکی در انتظار این منطقه است.
دکتر امید با تقدیر از ارتباط این دانشگاه با صنعت ادامه داد: مدیریت سبز و استفاده از مزرعه‌ای که با پساب‌های این دانشگاه در حال اداره است، می‌تواند الگویی برای باغات شهر باشد و استفاده از آب‌های نامتعارف و نامناسب نسخه درمان استان کرمان است؛ گرچه انتقال آب از سرشاخه‌ها می‌تواند مفید باشد اما با توجه به حساسیت سیاسی و اجتماعی که ایجاد شده بسیار گران قیمت و پرهزینه است.
رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی اظهار داشت: وجود ۵۳ شرکت دانش‌بنیان در مرکز رشد دانشگاه ولی عصر (عج) رفسنجان بی‌سابقه است. این امر نشان می‌دهد مسیری که برای ارتباط با جامعه انتخاب شده درست بوده و مقدمات مسیری که این دانشگاه به عنوان دانشگاه کارآفرین بتواند به مشکلات مردم رسیدگی کند و در جهت رفاه اجتماعی حرکت کند، فراهم است.
وی با اشاره به کمتر بودن نرخ بیکاری در استان کرمان نسبت به استان‌های دیگر، بیان کرد: ایده‌های اقتصاد مقاومتی می‌تواند کمک بزرگی به استان و این شهرستان کند.
در ادامه این مراسم، دکتر رنجبر عسکری، سرپرست دانشگاه ولی‌عصر (عج) رفسنجان ضمن قدردانی از تلاش‌ها و خدمات رئیس سابق این دانشگاه، بر برنامه‌محوری، استمرار برنامه‌های قبلی، بهره‌مندی از ظرفیت‌های دانشگاه، استفاده حداکثری از پتانسیل منطقه و ارتقای دانشگاه به جایگاه دانشگاه‌های کارآفرین و جامعه‌محور تاکید کرد.
دکتر محمدعلی دهقان، رئیس سابق دانشگاه ولی عصر (عج) رفسنجان نیز در این آئین اظهار داشت: این دانشگاه در عمر ۲۷ ساله خود در مباحث علمی، پژوهشی، ارتباط با صنعت و جامعه قدم‌های خوبی برداشته هر چند کافی نیست و باید با سرعت بیشتری به پیش رود.
در این مراسم، اسکندری نسب فرماندار رفسنجان، حجت الاسلام علی هاشمیان رئیس شورای اسلامی شهر رفسنجان، دکتر موسوی معاون عمرانی استانداری کرمان، جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی، مدیران، اعضای هیئت علمی و کارمندان دانشگاه ولیعصر (عج) رفسنجان نیز حضور داشتند.
در هفته گذشته طی حکمی از سوی استانداری کرمان، دکتر محمدعلی دهقان به عنوان سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری انتخاب و دکتر حسن رنجبر عسکری نیز با حکم دکتر منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به سمت سرپرست دانشگاه ولیعصر (عج) رفسنجان منصوب شد.
ل.م ۵۴/ ع. ع ۵۷