دکتر معتمدی در شانزدهمین کنگره ملی مهندسی شیمی خبر داد؛

اصلاح ساختار دانشگاه صنعتی امیرکبیر در جهت رفع نیازهای صنعتی

۲۹ دی ۱۳۹۷ | ۱۵:۰۴ کد : ۴۴۹۴۰ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۱۱۰
دکتر سید احمد معتمدی رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر در شانزدهمین کنگره مهندسی شیمی که به میزبانی این دانشگاه برگزار شد، از اصلاح ساختاری دانشگاه در راستای رفع نیاز صنعت از طریق توانمندی‌های این دانشگاه خبر داد.
اصلاح ساختار دانشگاه صنعتی امیرکبیر در جهت رفع نیازهای صنعتی

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دکتر سید احمد معتمدی در این آیین اظهار داشت: دانشگاه صنعتی امیرکبیر با وجود ۱۴ هزار دانشجو، ۱۶ دانشکده، چهار پردیس و حضور ۵۰ دانشجو در مقاطع تحصیلات تکمیلی موجب شده تا این دانشگاه به یکی از دانشگاه‌های قدیمی و بزرگ صنعتی کشور تبدیل شود.
دکتر معتمدی با بیان اینکه این دانشگاه علاوه بر رشد کیفی، رشد کمی نیز داشته است، افزود: این دانشگاه در ۴ رتبه‌بندی بین‌المللی، رتبه اول در میان دانشگاه‌های صنعتی داخلی را کسب کرده، ضمن آنکه در پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) نیز در جایگاه اول دانشگاه‌های صنعتی کشور قرار گرفته است.
وی قرارگرفتن دانشگاه در میان ۱۰۰ دانشگاه اول در دنیا را از برنامه‌های این دانشگاه نام برد و ادامه داد: علاوه بر آن برنامه‌هایی را برای قراردادن دانشگاه در میان دانشگاه‌های نسل سوم که دانشگاه‌های موثر در اقتصاد هستند، در دستور کار داریم.
رییس دانشگاه صنعتی امیرکبیر با اشاره به پتانسیل‌ها و توانمندی‌های موجود در دانشگاه‌های صنعتی کشور، اضافه کرد: کشور می‌تواند از این ظرفیت‌ها استفاده بیشتری داشته باشد.
وی افزود: در این راستا اقدام به اصلاح ساختاری دانشگاه کردیم تا بتوانیم از توان دانشگاه برای رفع نیازهای صنعتی بهره ببریم.
دکترمعتمدی ادامه داد: در عین حال بخش‌های صنعتی نیز باید اقدام به اصلاح ساختارهای خود کنند تا از این پتانسیل‌ها بهره ببرند.
ل.س ۴۲/ ل. م ۵۴