با حضور دکتر صدیقی، مراسم معارفه رئیس فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی برگزار شد

۲۵ فروردین ۱۳۹۵ | ۱۱:۵۸ کد : ۴۴۹۴ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۷۷۷
با حضور دکتر مجتبی صدیقی معاون وزیر و رئیس سازمان امور دانشجویان، مراسم معارفه رئیس جدید فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی برگزار شد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در این مراسم دکتر صدیقی ضمن تشکر از ...
با حضور دکتر صدیقی، مراسم معارفه رئیس فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی برگزار شد
با حضور دکتر مجتبی صدیقی معاون وزیر و رئیس سازمان امور دانشجویان، مراسم معارفه رئیس جدید فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در این مراسم دکتر صدیقی ضمن تشکر از زحمات سرپرستان قبلی و همکاران و قدردانی از دکتر علیزاده سرپرست سابق این فدراسیون برای برگزاری انتخابات فدراسیون گفت: حضور 52 عضو از 53 عضو در مجمع و رای قاطع برای نامزد منتخب، نشان از پشتیبانی جامعه دانشگاهی کشور از رئیس جدید این فدراسیون دارد.
وی افزود: کسب رتبه نهم ایران در بازی‌های دانشجویان تابستان سال 94 (کره جنوبی) نشان داد که سرپرستان گذشته زحمات بسیاری را برای پیشبرد ورزش قهرمانی و حرفه‌ای دانشگاهی انجام داده اند، ولی کار امروز این فدراسیون سخت‌تر از قبل است چرا که باید برنامه‌های پیش رو را با هدف حفظ موقعیت فعلی و حتی ارتقای رتبه برنامه ریزی کنند.
دکتر صدیقی تصریح کرد: فدراسیون یک بازوی قدرتمند ورزش دانشگاهی است که در کنار اداره کل تربیت بدنی و پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی حرکت می‌کند. این مجموعه، نیازمند حمایت همه جانبه از جامعه دانشگاهی و مسئولان ورزش کشور است.
وی با بیان اینکه فدراسیون نماینده همه بخش های آموزش عالی و دانشگاهی کشور در بخش ورزش حرفه ای و قهرمانی است گفت: این مجموعه باید بیش از پیش به سمت تمرکززدایی و واگذاری نقش بیشتر به دانشگاه‌ها رفته و از پتانسیل همه بخش ها در اعزام ها و برنامه های توسعه ورزش حرفه ای و قهرمانی و حضور در عرصه های بین المللی بهره ببرد. حضور در مسابقات دانشجویان و المپیادهای ورزش دانشگاهی برای شناخت چهره های شاخص یکی دیگر از وظایف فدراسیون است.
رئیس سازمان امور دانشجویان خاطرنشان کرد: معتقدم انجمن های ورزشی باید از قبل فعال‌تر شده و برنامه ریزی بهتری را برای توسعه ورزش دانشجویی داشته باشند. در کنار آن بر حضور فعال تر بانوان تاکید دارم و توصیه می‌کنم که ضمن بازنگری در تشکیلات فدراسیون، برنامه‌ریزی خوبی برای ورزش بانوان انجام شود.
وی عنوان کرد: مهم‌ترین برنامه فدراسیون از همین امروز باید حضور پررنگ تر در یونیورسیاد سال آینده چین تایپه و حفظ و تکرار مقام نهمی سال گذشته و حتی ارتقا به رتبه های بالاتر بازی‌های دانشجویان جهان باشد.
دکتر صدیقی افزود: حضور پر رنگ در میادین بین المللی و مدال آوری و اهتزاز پرچم ایران بسیار پر ارزش است و این مهم با برنامه ریزی دقیق، استفاده از همه پتانسیل دانشگاهی و حضور همه جانبه همه عوامل ورزش دانشگاهی محقق می‌شود.
وی با اشاره به اینکه همکاری فدراسیون با وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک یکی از اولویت ها و سیاست های فدراسیون است و امیدواریم با حمایت همه جامعه ورزش کشور شاهد توفیقات بیشتر ورزش دانشگاهی در آینده باشیم، گفت: در کنار همکاری با نهادهای ورزشی باید با جدیت به فکر حضور حداکثری اسپانسرها و حامیان مالی قدرتمند بوده و در قالب اعتبارات برنامه های خود را پیش ببرد. البته این امر باید با نظارت دقیق و با شفافیت انجام شود.
در ادامه دکتر دهخدا رئیس جدید فدراسیون ملی ورزش‌های دانشگاهی اظهار داشت:  اولویت برنامه های من توسعه ورزش دانشگاهی در بخش حرفه‌ای و بین‌المللی است. تمام برنامه های فدراسیون با مشورت از همه بخش های ورزش دانشگاهی و با نظارت هیئت رئیسه و رهنمودهای مسئولان آموزش عالی دنبال خواهد شد.
وی تصریح کرد: در تلاش هستم تا تشکیلات فدراسیون و انتخاب اعضاو مسئولان منطبق با استانداردهای  ausf  وFISU  و الگوبرداری از سازمان های بین المللی باشد. در کنار آن یکی از اولویت های فدراسیون پررنگ‌تر کردن نقش بانوان در اعزام‌ها و برنامه های ورزش بین المللی دانشگاهی است و تلاش می کنیم تا این امر محقق شود.
دکتردهخدا افزود: یکی دیگر از اولویت های فدراسیون، برون‌سپاری برنامه ها و اعزام ها به بخش های مختلف ورزش آموزش عالی و بهره‌برداری از همه پتانسیل ورزش دانشگاهی است.
سپس دکتر علیزاده سرپرست پیشین فدراسیون ملی ورزش‌های دانشگاهی از همکاری همه بخش های دانشگاهی و ورزش کشور برای برگزاری هر چه بهتر مجمع انتخابات این فدراسیون تشکر کرد و گفت: اعتلای فدراسیون ورزش دانشگاهی همیشه در اولویت برنامه های ورزش دانشگاهی بوده و انتظار می رود با برگزاری این انتخابات و مشخص شدن رئیس فدراسیون در آینده، شاهد منسجم‌تر شدن فعالیت‌های ورزش حرفه ای دانشگاهی بوده و شاهد حمایت بیش از پیش سازمان امور دانشجویان از این فدراسیون باشیم.
گفتنی است این مراسم با حضور دکتر حمیدی معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش، دکتر قراخانلو رئیس پژوهشگاه تربیت بدنی، دکتر پورکیانی مدیرکل تربیت بدنی، مهندس خوشگفتار مشاور رئیس و مدیر کل حوزه ریاست و روابط عمومی سازمان امور دانشجویان و کلیه کارکنان فدراسیون در محل سازمان امور دانشجویان برگزار شد .