در دیدار وزیر علوم کشورمان با وزیر آموزش عالی دولت والونی بلژیک مطرح گردید؛

توافق ایران و بلژیک به منظور گسترش همکاری‌های دانشگاهی/ همکاری‌های علمی با کشورهای اروپایی از اولویت‌های این وزارتخانه

۲۷ دی ۱۳۹۷ | ۱۸:۵۸ کد : ۴۴۹۰۷ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۳۰۲۱
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری کشورمان در آخرین روز سفر به بروکسل و ملاقات و گفت‌وگو با وزیر آموزش عالی دولت والونی بلژیک، بر گسترش همکاری‌های دانشگاهی توافق کردند.
توافق ایران و بلژیک به منظور گسترش همکاری‌های دانشگاهی/ همکاری‌های علمی با کشورهای اروپایی از اولویت‌های این وزارتخانه

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر منصور غلامی عصر پنجشنبه در ملاقات با ژان کلود مارکور، به سیاست وزارت علوم مبنی بر گسترش همکاری‌های علمی با کشورهای اروپایی به عنوان یک اولویت اشاره کرد و گفت: با توجه به کیفیت و جایگاه بین‌المللی دانشگاه‌های بلژیک، ایران آمادگی دارد که مناسبات بین دانشگاهی با این کشور را گسترش بدهد.

وی با اشاره به جایگاه علمی ایران در رتبه‌بندی‌های جهانی اظهار داشت: همکاری دانشگاه‌های دو طرف می‌تواند موجب هم‌افزایی شود.

ژان کلود مارکور، وزیر آموزش عالی دولت والونی بلژیک نیز در این دیدار با اشاره به تاریخ، تمدن و جایگاه فرهنگی ایران، از گسترش همکاری‌های علمی دوجانبه استقبال کرد و گفت: همکاری با دانشگاه‌های ایران را به عنوان یک اولویت در دستور کار قرار خواهد داد. طرف بلژیکی همچنین برای اجرای پروژه‌های مشترک و تبادل دانشجو و استاد اعلام آمادگی کرد.

در پایان این نشست که رئیس دانشگاه علامه طباطبایی و رایزن علمی فناوری ایران در اتحادیه اروپا و منطقه شنگن نیز حضور داشتند، مقرر شد برای عملیاتی شدن همکاری‌های دو طرف اقدامات و پیگیری‌های لازم به عمل آید.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری عصر سه‌شنبه در رأس هیاتی دانشگاهی برای شرکت در سومین نشست کارگروه همکاری‌های علمی و فناوری بین جمهوری اسلامی ایران و اتحادیه اروپا وارد بروکسل پایتخت بلژیک شد.

وی علاوه بر بازدید از دانشگاه لوون بلژیک، با کارلوس مودآس کمیسیونر علوم پژوهش و نوآوری اتحادیه اروپا ملاقات کرده است.

در این سفر، قائم‌مقام وزیر در امور بین‌الملل و روسای دانشگاه‌های تهران، علامه طباطبایی اصفهان و خوارزمی و نمایندگان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و معاونت علمی فناوری رئیس‌جمهوری و رایزنی علمی ایران در اروپا، دکتر غلامی را همراهی می‌کنند.

ل.م ۵۴/ ع.ع ۵۷


( ۲ )