در نشست مشترک رئیس دانشگاه ایلام و مدیران شرکت نفت و گاز مناطق مرکزی و غرب کشور مطرح شد:

وجود پتانسیل‌های لازم در دانشگاه ایلام به منظور مشارکت در روند توسعه صنعت نفت و گاز استان

۲۷ دی ۱۳۹۷ | ۱۴:۴۴ کد : ۴۴۹۰۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۱۵۸
رئیس دانشگاه ایلام در نشست مشترک با مدیران شرکت نفت مناطق مرکزی و شرکت بهره‌برداری نفت و گاز غرب کشور از وجود پتانسیل‌های لازم در این دانشگاه به منظور مشارکت و تاثیرگذاری در روند توسعه صنعت نفت و گاز استان خبر داد.
وجود پتانسیل‌های لازم در دانشگاه ایلام به منظور مشارکت در روند توسعه صنعت نفت و گاز استان

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه ایلام، دکتر محمد علی اکبری در این نشست به اهمیت و جایگاه دانشگاه‌ها اشاره کرد و گفت: با توجه به تحولاتی که در سالیان گذشته در سطح کشور صورت گرفت، توسعه کمی دانشگاه‌ها کنار گذاشته شد و توسعه کیفی در دستور کار قرار گرفت و خوشبختانه با برنامه‌ریزی و اهتمامی که صورت گرفت، این روند در دانشگاه ایلام به صورت مطلوبی محقق گردید.

وی افزود: در این راستا آزمایشگاه‌های دانشگاه بازسازی شد و تعدادی آزمایشگاه نیز راه‌اندازی گردید که در مجموع ۱.۵ برابر چهل سال گذشته در زمینه تجهیز و راه اندازی آزمایشگاه‌های دانشگاه هزینه شده و با کسب استانداردهای مربوطه، آزمایشگاه مرکزی دانشگاه در ردیف ده آزمایشگاه برتر کشور قرار گرفت.

دکتر علی اکبری درخصوص توسعه ارتباط دانشگاه با جامعه و صنعت عنوان کرد: با برنامه‌ریزی و پی‌گیری‌های لازم زمینه ارتباط و توسعه روابط مابین دانشگاه ایلام و سازمان‌ها، موسسات، نهادها، شرکت ها دولتی و خصوصی در سطح استان و کشور فراهم شده است و گام‌های مهمی در این زمینه برداشته شد و نتایج خوبی نیز حاصل گردیده است.

وی با اشاره به سرمایه‌گذاری شرکت نفت در دانشگاه ایلام در طی سالیان گذشته، اظهار کرد: دانشکده‌های نفت و گاز و فنی و مهندسی با هزینه شرکت نفت احداث شد و با برنامه‌ریزی که انجام شده قرار است، با عنایت مهندس زنگنه وزیر محترم نفت، پروژه‌های جدیدی نیز در دانشگاه احداث شود.

رئیس دانشگاه ایلام به روند رو به رشد واحدهای فناوری، اختراعات و راه‌اندازی شرکت‌های دانش بنیان در دانشگاه اشاره کرد و گفت: خوشبختانه با حضور استادان مجرب و فرهیخته، روند توسعه اختراعات و ابداعات گسترش یافته و هم اکنون ۱۶ اختراع در سطح بین‌المللی و داخلی به نام دانشگاه ایلام به ثبت رسید و ۴۴ واحد فناوری و ۴ شرکت دانش بنیان راه‌اندازی شده است که تحولی مهم در زمینه توسعه علم و فناوری در سطح استان می‌باشد.

وی تأکید کرد: دانشگاه ایلام به واسطه توسعه متوازن، رتبه‌بندی علمی مناسب در سطح کشور، حضور استادان صاحب نام، توسعه فناوری، آزمایشگاه‌های مجهز و کسب عناوین مختلف علمی، فرهنگی و دانشجویی نماد آموزش عالی استان است و با توجه به مسئولیت اجتماعی که برای خود قائل است و کارنامه خوبی که در این زمینه دارد، می تواند در روند توسعه استان و حل مشکلات و چالش های موجود نقش کلیدی داشته باشد.

دکتر علی اکبری خاطرنشان کرد: با توجه به وجود منابع عظیم نفت و گاز در سطح استان و وجود اساتید فاخر، نیروی کارشناسی ماهر، امکانات مختلف آموزشی و پژوهشی و دانشجویان با انگیزه، دانشگاه ایلام می تواند همکاری خوب و مناسبی با شرکت نفت داشته باشد و در روند توسعه صنعت نفت و گاز در سطح استان تأثیرگذار باشد.

ل.م ۵۴/ ع. ع ۵۷