در نشست مشترک مسئولان دانشگاه صنعتی کرمانشاه با مدیران شرکت نفت و گاز غرب و مناطق مرکزی عنوان شد؛

نیاز متقابل صنعت و دانشگاه، زمینه‌ساز تعامل پایدار و سازنده

۲۷ دی ۱۳۹۷ | ۱۴:۴۲ کد : ۴۴۹۰۵ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۴۴۰
رئیس دانشگاه صنعتی کرمانشاه در نشست مشترک با مدیران شرکت نفت و گاز غرب و شرکت نفت مناطق مرکزی که با حضور اعضای هیأت علمی این دانشگاه برگزار شد گفت: نیاز صنعت به تخصص دانشگاهیان و نیاز دانشگاه به تجربیات صنعت می‌تواند زمینه‌ساز تعامل پایدار و سازنده در حوزه دانشگاه و صنعت نفت و گاز باشد.
نیاز متقابل صنعت و دانشگاه، زمینه‌ساز تعامل پایدار و سازنده

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه صنعتی کرمانشاه، دکتر علی اکبر اختری رئیس دانشگاه صنعتی کرمانشاه در این نشست که به منظور بهره‌گیری و ارتباط مؤثر صنعت و دانشگاه برگزار شد، به "نیاز متقابل دانشگاه و صنعت به یکدیگر" اشاره کرد و افزود: این نشست می‌تواند فتح بابی برای همکاری‌های مستمر، سودمند و هدفمند جهت ارتقا و تکمیل دو حوزه دانشگاه و صنعت نفت و گاز باشد.

وی یادآور شد: محوربندی پروژه‌ها و معرفی الویت‌های پژوهشی به اعضای هیأت علمی و دانشجویان می‌تواند سبب بهبود روند حل مشکلات و کاهش اتلاف وقت و انرژی در این زمینه باشد.

در ادامه مهندس سعید ناصری پور مدیر عامل شرکت نفت و گاز غرب ضمن ابراز خرسندی به دلیل حضور در جمع دانشگاهیان دانشگاه صنعتی کرمانشاه به معرفی شرکت بهره‌برداری نفت و گاز پرداخت.

وی افزود: وجود افراد آشنا با کار حرفه‌ای در صنایع بالادستی در حوزه نفت و گاز و وجود متخصصان دانشگاهی با پتانسیل های علمی بسیار مطلوب می‌تواند گره‌گشای بسیاری از مشکلات کشور در این زمینه شود.

مدیر عامل شرکت نفت و گاز غرب با اشاره به ظرفیت‌های علمی مطلوب دانشگاه صنعتی کرمانشاه خواستار ارتباط بیشتر، گسترش همکاری‌های دو جانبه، انجام بازدیدهای علمی و انعقاد تفاهم نامه‌های علمی، آموزشی و پژوهشی در زمینه‌های مرتبط شد.

مهندس سیدعباس ضیائی رئیس پژوهش و فناوری شرکت نفت مناطق مرکزی نیز با تأکید بر الگوبرداری از ارتباط دانشگاه و صنعت در کشورهای توسعه یافته افزود: مداومت بر حفظ ارتباط دانشگاه با صنعت، اشراف بر این ارتباطات و رونوشت‌برداری، تکیه بر کار سیستماتیک و نظام‌مند، انجام پروژه‌های پژوهشی، کارآموزی و پایان‌نامه‌ها به جهت آمادگی دانشجویان برای ورود به صنعت، باعث پیشرفت‌های حداکثری و حرکت به سمت جلو می‌شود.

ل.م ۵۴/ ع. ع ۵۷