رئیس دانشگاه لرستان در آیین افتتاح مرکز ارتقای شایستگی‌های حرفه‌ای دانشجویان:

سیاست وزارت علوم، تقویت کارآفرینی و مهارت‌آموزی در بین دانشجویان است

۲۶ دی ۱۳۹۷ | ۱۴:۱۳ کد : ۴۴۸۸۱ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۱۶۱
رئیس دانشگاه لرستان گفت: سیاست وزارت علوم، تقویت کارآفرینی و مهارت‌آموزی در بین دانشجویان است و در این راستا مرکز ارتقای شایستگی‌های حرفه‌ای دانشجویان دانشگاه لرستان با همکاری این دانشگاه و اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان لرستان مورد بهره‌برداری قرار گرفت.
سیاست وزارت علوم، تقویت کارآفرینی و مهارت‌آموزی در بین دانشجویان است

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر خسرو عزیزی در آیین افتتاح این مرکز گفت: مشکل بیکاری دانش‌آموختگان، یک مشکل کلی در همه کشور است و تقویت آموزش‌های مهارتی و کاربردی، باعث کاهش نرخ بیکاری در سطح دانش‌آموختگان دانشگاهی می‌شود.
وی افزود: دانشگاه لرستان دارای امکانات متعددی است که با تقویت و گسترش همکاری بین این دانشگاه و مراکز اجرایی و صنعتی استان، به طور حتم، نتایج اثربخش‌تری در زمینه آموزش‌های کاربردی و مهارتی، حاصل خواهد شد.
دکتر عزیزی تاکید کرد: رویکرد و هدف مسئولان دانشگاهی این است که دانشجو علاوه بر تحصیل دروس تخصصی رشته تحصیلی خود، بتواند دروس مهارتی و کاربردی را نیز فرا گیرد تا بتواند بعد از دانش‌آموختگی، در بحث ایجاد اشتغال، موفق شود.
در ادامه مهندس محمدرضا آذرخش سرپرست اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان لرستان اظهار داشت: دانشگاه لرستان در زمینه ایجاد مرکز SCD پیشقدم شده است و این نشان می‌دهد که تیم مدیریتی دانشگاه لرستان، به دنبال تقویت پیوند بین تئوری با عمل و تقویت آموزش‌های عملی و کاربردی است.
وی تصریح کرد: اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان لرستان نیز آمادگی کامل دارد در جهت همکاری با دانشگاه‌ها و آموزش و پرورش استان، میزان مهارت‌ها را افزایش داده و سن مهارت‌آموزی را هم باید تقلیل دهیم تا بازدهی مهارت‌های آموخته شده را در جامعه ببینیم.
در ادامه، دکتر سیدنجم الدین الماسی مدیر ارتباط با جامعه و کارآفرینی دانشگاه لرستان گفت: هدف از ایجاد مرکز SCD دانشگاه لرستان، تحقق مفهوم دانشگاه کارآفرین و تقویت مهارت‌آموزی در بین دانشجویان است.
وی تشریح کرد: تجهیزات و امکانات خوبی در دانشگاه لرستان برای تقویت ارتباطات بین دانشگاه لرستان و اداره کل آموزش و فنی و حرفه‌ای استان لرستان ایجاد شده است.
م.ع ۶۰/ ل.م ۵۴


( ۱ )