با انتشار فراخوان عمومی اعلام شد؛

برگزاری دومین دوره مسابقات ملی داده کاوی دانشگاه صنعتی امیرکبیر در بهمن ماه

۲۶ دی ۱۳۹۷ | ۱۲:۰۰ کد : ۴۴۸۷۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۲۰۰
دومین دوره مسابقات ملی داده کاوی از سوی دانشگاه صنعتی امیرکبیر با هدف شناسایی الگوها و برقرار سازی رابطه‌ها در بهمن‌ماه برگزار می‌شود.
برگزاری دومین دوره مسابقات ملی داده کاوی دانشگاه صنعتی امیرکبیر در بهمن ماه

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل ار دانشگاه صنعتی امیرکبیر به همت انجمن علمی دانشکده مهندسی کامپیوتر و فناوری اطلاعات دانشگاه صنعتی امیرکبیر، مسابقات ملی داده کاوی به منظور سنجش و ارتقا سطح علمی دانشجویان کشور در حوزه‌‌ی علم داده بخمن ماه سال جاری برگزار می‌شود.

اولین دوره این مسابقات در مهر ماه سال ۹۶ برگزار شد و امسال نیز با برگزاری دومین دوره این مسابقات قرار است علاقه‌مندان این حوزه به چالش کشیده شوند.

این دوره از مسابقات شامل دو مرحله است و علاقه‌مندان در تیم‌های حداکثر ۳ نفره به بررسی و حل مسائل مطرح شده در مورد داده‌ای که در اختیار آنها قرار می‌گیرد، می‌پردازند.
برگزیدگان مرحله اول به مرحله دوم راه می‌یابند و درنهایت طی مراسم اختتامیه که در آمفی تئاتر دانشکده مهندسی کامپیوتر و فناوری اطلاعات دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار می‌شود، تیم‌ها با ارائه گزارشی از فعالیت‌های خود در طول مسابقه، توسط تیم داوری امتیاز دهی خواهند شد ۳ تیم برتر معرفی می‌شوند.

داده کاوی فرآیند مرتب‌سازی مجموعه داده‌های بزرگ با هدف شناسایی الگوها و برقرارسازی رابطه‌ها برای حل مسائل از طریق آنالیز داده‌ها است. ابزارهای داده کاوی به شرکت‌ها اجازه می‌دهند روندهای آینده را پیش بینی کنند.

تکنیک‌های داده کاوی در بسیاری از زمینه‌های تحقیقاتی استفاده می‌شوند؛ از جمله ریاضیات، سایبرنیتک، ژنتیک و بازاریابی. با استفاده درست از تکنیک‌های داده‌کاوی یک کسب و کار می‌تواند با استفاده از تجزیه و تحلیل از رقیبانش پیش بیفتد.

بر اساس برنامه زمان بندی شروع مرحله اول این مسابقات در روز اول بهمن و اتمام مهلت مرحله اول ۱۵ بهمن تعیین شده است.

نتایج مرحله اول در روز ۲۲ بهمن، شروع مرحله دوم در روز ۲۳ بهمن و اتمام مهلت مرحله دوم روز ۷ اسفند خواهد بود. برنامه اختتامیه و اهدای جوایز نیز در روز ۱۳ اسفند ماه است.
علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به سایت این مسابقه به آدرس www.autdmc.ir اقدام به ثبت نام خود کنند.

م.ع ۶۰/ ل.م ۵۴


( ۴ )