با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و شهردار تهران صورت گرفت؛

امضای سه تفاهم‌نامه همکاری با پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی شریف

۲۶ دی ۱۳۹۷ | ۱۱:۵۵ کد : ۴۴۸۷۵ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۲۶۸۶
سه تفاهم‌نامه همکاری در راستای اهداف پارک علم و فناوری و ناحیه نوآوری شریف با حضور معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری، شهردار تهران و رئیس دانشگاه صنعتی شریف، به امضا رسید.
امضای سه تفاهم‌نامه همکاری با پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی شریف

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه صنعتی شریف، اولین تفاهم نامه در خصوص توسعه ناحیه فناوری شریف مابین معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، شهرداری منطقه دو و پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی شریف به امضا رسید.

پیاده سازی و تقویت ناحیه نوآوری شریف به منظور حمایت، توسعه کسب و کارهای خلاقانه و استارتاپ ها، اپلیکیشن های مدیریت شهری و.. از موضوعات این توافق‌نامه است.

در این طرح دانشگاه صنعتی شریف اجازه دارد با هماهنگی شهرداری منطقه دو در سطح منطقه به فعالیت‌های همسو با اهداف شهرداری منطقه دو بپردازد. همچنین شهرداری در حوزه تخصصی خود از استارتاپ های محصول محور در حوزه مدیریت شهری حمایت معنوی می کند.

تفاهم‌نامه دوم؛ بین پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی شریف و سازمان فاوای شهرداری تهران است که توسط مدیرعامل و عضویت هیات مدیره (محمد فرجو) و (مجید دهبیدی پور) رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی شریف امضا شد.

موضوع این تفاهم نامه شامل ایجاد زمینه برای توسعه تعاملات دو طرفه و هم افزایی میان سازمان و پارک، بررسی نحوه استفاده از ظرفیت‌های یکدیگر در پیشبرد اهداف مشترک، تدوین شیوه‌های حمایت از پژوهشگران و شرکت ها و استارتاپ های شهری و تسهیل شرایط برای برگزاری دوره های آموزشی رویدادها و سمینارهای آموزشی مشترک است.

همچنین بررسی نحوه استفاده از ظرفیت های علمی و دانشگاه، بررسی نحوه استفاده از توان علمی و تکنولوژی شرکت ها و استارتاپ های مرتبط در حل مشکلات شهری و تبیین شیوه های انجام پژوهش های کاربردی در قالب قراردادهای پژوهشی- مطالعاتی از دیگر موضوعات تفاهم نامه دوم است.

تفاهم نامه سوم؛ با موضوع تاسیس مرکز نوآوری توسعه فناوری های شهری و ساختمان شرکت سرمایه آب-خاک و توسعه و پارک علم و فناوری به امضای طرفین رسید که بین دفتر نوآوری و فناوری توسعه فناوری های ساختمان و شهر با همکاری شرکت سرمایه‌گذاری دانایان پارس و پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی شریف منعقد شد.

موضوع این توافق راه اندازی دفتر نوآوری و فناوری توسعه فناوری های ساختمان و شهر به منظور توسعه تعاملات دو طرفه و ایجاد هم‌افزایی بین پارک و شرکت، جهت حمایت از شکل‌گیری و رشد استارتاپ ها و شرکت‌های دانش بنیان در حوزه فناوری های مرتبط با صنعت ساختمان و خدمات شهری است.

م.ع ۶۰/ ل.م ۵۴


( ۲ )