با حضور دکتر رخشانی مهر نخستین نشست مشترک کارگروه بهینه سازی مصرف انرژی و دانشگاه یزد برگزار شد

۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۴ | ۱۱:۴۶ کد : ۴۴۸۷ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۷۲۸
نخستین نشست مشترک کارگروه بهینه سازی مصرف انرژی و استفاده از انرژی های تجدید پذیر و دانشگاه یزد با حضور دکتر مهرالله رخشانی مهر، مدیر کل نظارت بر طرح های عمرانی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برگزار شد....
نخستین نشست مشترک کارگروه بهینه سازی مصرف انرژی و استفاده از انرژی های تجدید پذیر و دانشگاه یزد با حضور دکتر مهرالله رخشانی مهر، مدیر کل نظارت بر طرح های عمرانی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم،  این نشست مشترک با هدف اجرایی کردن راهبرد اداره کل نظارت بر طرح های عمرانی وزارت علوم در زمینه استفاده هر چه بیشتر دانشگاه ها و مراکز پژوهشی از ظرفیت و مزیت انرژی های تجدید پذیر برگزار شد.
در ابتدای این نشست دکتر رخشانی مهر با تاکید بربرنامه ریزی صورت گرفته اداره کل طرح های عمرانی وزارت علوم ،  برای حرکت دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی در مسیر بهینه سازی مصرف انرژی و استفاده از قابلیت انرژی های تجدید پذیر گفت : انجام پژوهش¬های علمی وکاربردی در زمینه شناخت موانع و مشکلات موجود در مسیر طرح زمین گرمایی دانشگاه یزد و انجام زمان بندی درست برای عملیاتی کردن این طرح ضروری است.
 در ادامه این نشست مشترک، نماینده دانشگاه یزد گزارشی از چگونگی روند پیشرفت مرحله تحقیقاتی این طرح توسط گروه اجرایی طرح مذکور ارائه داد و نتایج حاصل از اجرای تحقیقات صورت گرفته مورد بحث، بررسی و تحلیل قرار گرفت و پس از آن مدیر دفتر انرژی زمین گرمایی سازمان انرژی های نو ایران (سانا)، ضمن مثبت ارزیابی کردن مزیت انرژی زمین گرمایی در استان یزد گفت :  نتایج مرحله¬ای و نهایی شده طرح های پیشین می تواند به عنوان پشتوانه علمی این طرح¬ به منظور کاهش هزینه های اجرایی و افزایش بهره وری در سرمایه گذاری بکار گرفته ¬شود.
همچنین در این نشست، مدیر بخش انرژی های تجدید پذیر شرکت بهینه سازی مصرف سوخت نیز گزارشی از طرح های مصوب در حوزه انرژی های تجدید پذیر جهت حمایت از واحد های دولتی در وزارت نفت را ارائه کرد و در پایان مقرر شد ارتباط تنگاتنگ میان کارگروه بهینه سازی مصرف انرژی وزارت علوم و دانشگاه یزد در راستای انجام هرچه بهتر و سریع تر این طرح ادامه یافته و برنامه‌زمان‌بندی عملیات اجرایی و گزارش پیشرفت فیزیکی این طرح بصورت ماهیانه در جلسات مشترک مورد بررسی قرار گیرد.