با حضور مدیر کل دفتر نظارت بر طرح‌های عمرانی وزارت علوم؛

گردهمایی مدیران عمرانی دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی منطقه ۹ کشور برگزار شد

۲۶ دی ۱۳۹۷ | ۱۱:۲۰ کد : ۴۴۸۶۸ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۳۵۱۶
گردهمایی مدیران عمرانی دانشگاه‌ها، مراکز آموزش عالی و پارک‌های علم و فناوری منطقه ۹ کشور با حضور دکتر جمشید اسماعیلی مدیر کل دفتر نظارت بر طرح‌های عمرانی وزارت علوم تحقیقات و فناوری و دکتر حسین شفیعی مدیر عمرانی دفتر آموزشی، فرهنگی سازمان برنامه و بودجه کشور به میزبانی مجتمع آموزش عالی گناباد برگزار شد.
گردهمایی مدیران عمرانی دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی منطقه ۹ کشور برگزار شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از مجتمع آموزش عالی گناباد، در این نشست دکتر جمشید اسماعیلی ضمن قدردانی از ریاست و کارکنان خدوم مجتمع آموزش عالی گناباد که با تلاش‌های بی‌دریغ خود توانسته‌اند در طول مدت کوتاهی این مجموعه استاندارد را راه اندازی نمایند، گفت: این مجتمع، مجموعه‌ای جوان و زنده است.
وی با بیان اینکه امروزه دانشگاه‌ها بایستی به سمت و سوی کیفی‌سازی پیش بروند تا دانشجویان و فارغ التحصیلان بیکار نباشند، تصریح کرد: با بررسی برنامه‌های توجیهی دانشگاه‌ها سعی خواهیم کرد با توجه به شرایط آن منطقه و دانشگاه مشکلات‌شان را برطرف نماییم.
دکتر جمشیدی با تقدیر از مجتمع آموزش عالی گناباد بابت کمک گرفتن در بخش احداث پروژه‌های خیرساز تأکید کرد: لازم است دانشگاه‌های دیگر نیز این مسیر را در پیش گیرند.
دکتر نجاری رئیس مجتمع آموزش عالی گناباد نیز در این آیین اظهار داشت: این مجتمع آموزش عالی در سال ۱۳۹۰ تاسیس و هم اکنون با بیش از ۲۵۰۰ دانشجو و ۲۴ رشته و احداث فضاهای فیزیکی مناسب و در خور شأن آموزش عالی و دانشجویان عزیز رو به جلو حرکت می‌کند.
وی از اهتمام و حمایت بیش از پیش خیرین گرانقدر و مسئولان محلی و کشوری که از ابتدا تاکنون یار و همراه این مجموعه دانشگاهی بوده‌اند قدردانی کرد و گفت: پروژه‌هایی نظیر احداث مسجد و مجتمع فرهنگی و خوابگاه دانشجویی این مجتمع حاصل تلاش و همکاری خیرین شهرستان بوده است و پروژه‌های دانشکده علوم، مجموعه ورزشی و شبکه آزمایشگاه‌های مرکزی نیز با پیشرفت قابل توجهی مواجه بوده است که جا دارد از بذل و عنایت مجموعه وزارت علوم و نیز سازمان برنامه بودجه کمال تشکر را داشته باشم.
دکتر نجاری با بیان اینکه در حال حاضر نزدیک به ۳۰ هزار متر مربع فضای فیزیکی در جهت رفاه دانشجویان و کمک به وضعیت مطلوب آموزش عالی و مردم منطقه احداث شده است تصریح کرد: خوشحالیم که اعتبارات اخذ شده چه در بخش دولتی و چه در بخش خیرین عزیز به بهترین نحو استفاده شده و موفق شده‌ایم در بحث مهم پدافند غیر عامل و همچنین با جلوگیری از هدر رفت انرژی‌ها به عنوان یک دانشگاه سبز توفیقات بسیاری کسب کنیم.
در ادامه دکتر حمید بنایی نماینده مردم گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: با توجه به ظرفیت‌های خوب و پتانسیل بالای شهرستان، برنامه‌های خوبی برای این مجتمع در نظر گرفته شده است که مسئولان کشور با توجه بیش از پیش خود می‌توانند به روند توسعه این مجتمع و شهرستان کمک کنند.
دکتر حسین شفیعی مدیر عمرانی دفتر آموزشی، فرهنگی سازمان برنامه و بودجه کشور نیز عنوان کرد: تمامی دانشگاه‌ها بایستی در چارچوب قانون حرکت نمایند و مشکلات مالی آنان نیز متعاقباً بر اساس قانون قابل پیگیری خواهد بود.
وی بر تاسیس دفاتر فنی قوی و قانونمند در دانشگاه ها تاکید کرد و افزود: هر دانشگاهی برای حرکت و رسیدن به اهداف خود الزامات خاص خودش را دارد و اگر خود را باور داشته باشیم و کار جدی و هدفمند انجام دهیم مطمئناً به اهداف خود خواهیم رسید.
این مقام مسئول همچنین در نشست تخصصی این گردهمایی به سوالات مدیران طرح و برنامه دانشگاه‌ها در خصوص مسائل بودجه‌ای پاسخ داد.
در پایان این نشست که با حضور مدیران عمرانی و طرح و برنامه دانشگاه‌های استان‌های خراسان رضوی، شمالی، جنوبی و سمنان برگزار شد، مدعوین از مجموعه سایت، نمایشگاه سبز و پروژه‌های عمرانی در حال ساخت مجتمع آموزش عالی گناباد بازدید کردند و پروژه سر در پردیس این مجتمع نیز با حضور دکتر اسماعیلی مدیرکل نظارت بر طرح‌های عمرانی وزارت علوم و دکتر شفیعی مدیر عمرانی دفتر آموزشی فرهنگی سازمان برنامه بودجه کشور افتتاح گردید.
ل.م ۵۴/ ع. ع ۵۷


( ۱ )