به میزبانی دانشگاه جیرفت؛

نشست مدیران امور اداری و منابع انسانی دانشگاه‌های منطقه هشت کشور برگزار شد

۲۶ دی ۱۳۹۷ | ۰۹:۵۵ کد : ۴۴۸۶۴ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۳۷۵
نشست مدیران امور اداری و منابع انسانی دانشگاه‌های منطقه هشت کشور با حضور رئیس دانشگاه جیرفت و رئیس مناطق امور اداری و پشتیبانی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، در دانشگاه جیرفت برگزار شد.
نشست مدیران امور اداری و منابع انسانی دانشگاه‌های منطقه هشت کشور برگزار شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه جیرفت، دکتر شاپور کوهستانی رئیس دانشگاه جیرفت در این نشست اظهار داشت: یکی از سیاست‌های مهم دانشگاه جیرفت چابک‌سازی منابع انسانی است و این مهم در دستور کار قرار گرفته است.
وی با بیان اینکه مدیران امور اداری و منابع انسانی نقش تاثیرگذاری در چابک‌سازی دانشگاه‌ها دارند، افزود: در این راستا باید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری دانشگاه‌های کشور را متناسب با وضعیت موجود و پیشینه آن ببیند.
دکتر کوهستانی با اشاره به تاریخچه دانشگاه جیرفت بیان کرد: این دانشگاه در سال ۱۳۶۷ طبق موافقت‌نامه اصولی شورای گسترش آموزش عالی و به عنوان آموزشکده اقماری دانشگاه شهیدباهنرکرمان راه‌اندازی شده است.
وی ادامه داد: دانشگاه جیرفت پس از طی مراحل آموزشکده، دانشکده و مجتمع آموزش عالی در سال ۱۳۸۸ به عنوان دانشگاه کار خود را ادامه داده و همه مراحل رشد خود را طی کرده است.
دکتر کوهستانی با بیان اینکه دانشگاه‌ها برای چابک‌سازی و رونق نیاز به انگیزه دارند خاطرنشان کرد: وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در راستای جذب و تبدیل وضعیت کارکنان نگاه ویژه‌ای داشته باشد.
رئیس مناطق امور اداری و پشتیبانی وزارت علوم در این نشست با تأکید بر نقش سازنده مناطق در تحقق اهداف عالی آموزش عالی کشور گفت: وجود ماده، تبصره های باز و بدون رهیافت مشخص از مشکلات نظام اداری ما در کشور است که در مقابل تمایل سازمانی کارکنان، به داشتن مقررات دقیق و شفاف است.
وی، سرنوشت قوانین غیر شفاف را بروز چالشهای جدی سازمانها با نهادهای نظارتی دانست افزود: صدور بخشنامه های پی در پی، اصلاحیه ها و اظهار نظرهای مرتبط با موضوعات مربوطه، در راستای سعی در حفظ بقای این قوانین غیر شفاف است.
باروت کوب زاده، ضمن تشکر و قدر دانی از مسئولان مربوطه در خصوص زحمات صورت گرفته در تهیه، تدوین و ابلاغ آئین نامه استخدامی اعضای غیر هیئت علمی افزود: اقدام منطقه ای حوزه اداری و پشتیبانی وزارت علوم؛ در خصوص مرور آئین نامه مذکور و بررسی ابهامات آن، مبتنی بر اعتقاد به اصل هم افزایی و استفاده از خرد جمعی در راستای حمایت از تصمیمات کلان در حوزه آموزش عالی است. این اقدام باعث رفع ابهامات احتمالی و در نهایت اجرایی شدن آن در سطح دانشگاه ها مراکز آموزش عالی کشور به گونه ای منطقی، عادلانه و با اتخاذ رویه واحد خواهد شد.
وی در پایان به برگزاری سمینار سراسری مدیران اداری آموزش عالی کشور در روزهای هفتم و هشتم بهمن نامه سال جاری (۱۳۹۷) اشاره کرد و افزود: در این سمینار ضمن فراهم آوردن فضای یادگیری با ارائه برنامه های متنوع، تلاش شده تا پل ارتباطی مناسبی بین مدیران محترم ستاد و صف ایجاد شود.
در این نشست مدیران امور اداری دانشگاه‌های منطقه هشت کشور نقطه نظرات و پیشنهادات خود را درخصوص آیین‌نامه استخدامی اعضای غیر هیأت علمی دانشگاه‌های کشور مطرح کردند.
در پایان این نشست پس از اخذ رای از حاضران، مدیر امور اداری دانشگاه شهیدباهنرکرمان به عنوان دبیر و مدیر اموراداری دانشگاه زابل به عنوان قائم مقام دبیر امور اداری و منابع انسانی دانشگاه‌های منطقه هشت کشور انتخاب شدند.
ل.س ۴۲/ ل.م ۵۴


( ۲ )