در راستای گسترش فعالیت‌ها صورت می‌گیرد؛

تأسیس دفتر نمایندگی دانشگاه فردوسی مشهد در شهر هرات افغانستان

۲۶ دی ۱۳۹۷ | ۰۹:۲۰ کد : ۴۴۸۶۲ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۲۵۵
نمایندگی دانشگاه فردوسی مشهد در هرات و موسسه تحصیلات عالی اشراق به منظور ایجاد گامی مؤثر در گسترش فعالیت‌های این دانشگاه در افغانستان تاسیس می‌شود.
تأسیس دفتر نمایندگی دانشگاه فردوسی مشهد در شهر هرات افغانستان

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه فردوسی مشهد، دکتر عبداللهی رئیس مؤسسه تحصیلات عالی اشراق افغانستان و هیئت همراه با حضور در این دانشگاه با دکتر احسان قبول مدیر همکاری‌های علمی بین‌المللی و امور دانشجویان غیر ایرانی دیدار کردند.
در این دیدار تفاهم‌نامه همکاری‌های علمی بین‌المللی میان دو دانشگاه به امضاء رسید.
دکتر قبول در این دیدار با اشاره به پیوندهای عمیق تاریخی، زبانی، فرهنگی و اجتماعی میان ایران و افغانستان، گسترش روابط با دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزشی معتبر افغانستان را از برنامه‌های راهبردی دانشگاه معرفی کرد.
وی همچنین تحصیل ۵۸۹ دانشجو از کشور افغانستان در دانشگاه فردوسی مشهد و نیز اختصاص بورسیه‌های متعدد از سوی دانشگاه و وزارت علوم به دانشجویان تبعه افغانستان را گواه سخن خود بیان کرد.
دکتر قبول نسبت به تأسیس نمایندگی دانشگاه فردوسی مشهد در هرات در مؤسسه تحصیلات عالی اشراق ابراز امیدواری کرد که این نمایندگی بتواند روابط علمی بین‌المللی دانشگاه فردوسی مشهد با کشور افغانستان را وارد عرصه‌های جدید کند.
دکتر عبداللهی نیز دانشگاه فردوسی مشهد را دانشگاهی معرفی کرد که تعداد قابل‌توجهی از وزرا، مدیران و مسئولان بالا رتبه کشور افغانستان دانش‌آموخته این دانشگاه هستند و سطح علمی دانش‌آموختگان ایران خصوصاً دانشگاه فردوسی مشهد را نسبت به دانشگاه‌های برخی از کشورهای منطقه بسیار باکیفیت‌تر و مطلوب‌تر دانست.
رئیس مؤسسه تحصیلات عالی اشراق افغانستان با اشاره به ۷ سال همکاری میان مؤسسه تحصیلات عالی اشراق و دانشگاه فردوسی مشهد، تأسیس نمایندگی این دانشگاه در هرات و موسسه تحصیلات عالی اشراق را گامی مؤثر در گسترش فعالیت‌های دانشگاه فردوسی مشهد در افغانستان در حوزه‌های جذب دانشجو، فرصت مطالعاتی، انجام پروژه‌های تحقیقاتی و تأسیس شعبه بیان کرد.

ز.ح ۷۴/ ع‌.ع ۵۷


( ۱ )