با حضور دکتر امید و خیّرین مراغه ای، همایش راهبردی توسعه دانشگاه مراغه برگزار می شود

۰۶ آبان ۱۳۹۳ | ۱۴:۳۷ کد : ۴۴۸۵ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۷۵۳
با حضور دکتر محمد حسین امید معاون اداری، مالی و مدیریت منابع و قائم مقام ستاد خیّرین وزارت علوم و جمعی از خیّرین، فرهیختگان و مشاهیر مراغه ای، همایش راهبردی توسعه دانشگاه مراغه 7 آبان ماه سال جاری د...
با حضور دکتر امید و خیّرین مراغه ای، همایش راهبردی توسعه دانشگاه مراغه برگزار می شود
با حضور دکتر محمد حسین امید معاون اداری، مالی و مدیریت منابع و قائم مقام ستاد خیّرین وزارت علوم و جمعی از خیّرین، فرهیختگان و مشاهیر مراغه ای، همایش راهبردی توسعه دانشگاه مراغه 7 آبان ماه سال جاری در این دانشگاه برگزار می شود.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر امید با یادآوری لزوم تحقق اسناد بالادستی کشور از جمله قانون برنامه پنجم توسعه که در آن بر موضوع متنوع سازی منابع درآمدهای دانشگاه ها تصریح شده است، با اشاره به برنامه ریزی ستاد خیّرین وزارت علوم برای زمینه سازی جهت مشارکت دادن عموم مردم در توسعه آموزش عالی کشور و تقویت زیرساختهای آن، خواستار برنامه ریزی و برقراری ارتباط و تعامل بیشتر دانشگاه ها و پارک های علم و فناوری با هدف استفاده از حمایت و مشارکت های مردمی شد.
معاون اداری، مالی وزارت علوم اقدامات منسجم و برنامه ریزی شده یک سال اخیر وزارت علوم در حوزه خیّرین را موجب شکل گرفتن حرکت جدید در دانشگاه ها و پارک های علم و فناوری کشور دانست و طرح گفتمان خیّرین آموزش عالی و تبیین و تثبیت آن را موجب انجام اقدامات اساسی و جدی در دانشگاه ها و پارک های علم و فناوری معرفی کرد.
قائم مقام ستاد خیّرین وزارت علوم تاسیس بنیادها و تشکل های غیر دولتی خیّرین حامی دانشگاه ها و پارک های علم و فناوری را نقطه عطفی در حوزه آموزش عالی کشور قلمداد کرد و با اشاره به برنامه ریزی و برگزاری برنامه های متنوع و تاثیرگذار توسط تشکلهای خیّرین دانشگاه ها، تقویت بنیادها و تشکل های خیّرین دانشگاه ها و پارک های علم و فناوری را زمینه ساز توسعه و پیشرفت روز افزون آموزش عالی کشور معرفی کرد.
دکتر امید در ادامه با ذکر نمونه ای از برنامه های بنیاد ها و تشکل های خیّرین که در راستای کمک به توسعه و شکوفایی دانشگاه ها برگزار می شود در مورد برگزاری همایش راهبردی توسعه دانشگاه مراغه توضیحاتی داد و افزود: این همایش با برنامه ریزی ستاد خیّرین دانشگاه مراغه و با هدف معرفی این دانشگاه و ظرفیت های آن به عموم مردم برگزار می شود.