انتشار کتاب استادان دانشگاه شیراز توسط انتشارات بین‌المللی Springer

۲۵ دی ۱۳۹۷ | ۱۶:۲۱ کد : ۴۴۸۴۸ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۱۳۲
کتاب مکانیک محیط های پیوسته محاسباتی ساختارهای نانومقیاس، به قلم دکتر اسمعیل قوانلو و پروفسور سید احمد فاضل‌زاده حقیقی اعضای هیئت علمی دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه شیراز توسط انتشارات بین‌المللی Springer در سال ۲۰۱۹ منتشر شد.
انتشار کتاب استادان دانشگاه شیراز توسط انتشارات بین‌المللی Springer

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه شیراز، انتشارات springer یکی از بزرگ ترین ناشران بین المللی است که بیش از ۱۷۰ سال در زمینه انتشار کتاب های دانشگاهی و مجلات علمی-پژوهشی سابقه دارد.
دکتر محمدرحیم همتیان، رئیس دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه شیراز گفت: در این کتاب که حاصل سال ها تجربه علمی و تحقیقاتی مولفان در حوزه مدلسازی رفتار مکانیکی ساختارهای نانومقیاس است، برای اولین بار تئوری الاستیسیته غیر موضعی به صورت جامع، شفاف و نظام‌مند تشریح و کاربردهای این تئوری جهت مدلسازی ساختارهای نانومقیاس شرح داده شده است.
وی خاطر نشان کرد: تهیه و تالیف کتاب در یک انتشارات معتبر بین‌المللی فرصتی مناسب جهت نشان دادن ظرفیت‌های علمی و توانمندی بالای محققان ایرانی است و حمایت قوی و جدی از این گونه فعالیت‌های پژوهشی ارزشمند می‌تواند موجب اعتلای جایگاه علمی جمهوری اسلامی ایران در سطح جهان و گامی مناسب در جهت دستیابی به مرجعیت علمی باشد.
کاربردهای متنوع تئوری مذکور جهت انواع نانوساختارها شامل فولرن‌ها، نانو لوله های کربنی، صفحات گرافن، نانو ذرات، نانو سیم ها و همچنین ساختارهای نانو مقیاس بیولوژیکی نظر طیف وسیعی از محققین را به مطالب ارائه شده جلب خواهد کرد.
این کتاب در ۱۲ فصل و ۳۰۰ صفحه تنظیم شده است و ساختار و محتوای کتاب به نحوی است که برای استفاده طیف وسیعی از دانشجویان تحصیلات تکمیلی، محققان و دانشمندان در زمینه‌های گسترده‌ای از رشته‌ها شامل فناوری نانو، فیزیک محاسباتی و مهندسی مکانیک مناسب می‌باشد.
س.س ۵۱/ ل.م ۵۴/ ع. ع ۵۷


( ۳ )