در راستای توسعه فعالیت‌های علمی، آموزشی و پژوهشی صورت گرفت؛

انعقاد تفاهم‌نامه همکاری میان پژوهشگاه علوم ورزشی و موسسه خیریه کهریزک

تعداد بازدید:۸۴۵
تفاهم‌نامه همکاری مشترک بین پژوهشگاه علوم ورزشی و موسسه خیریه کهریزک به‌منظور توسعه و بهبود شرایط کمی و کیفی فعالیت‌های علمی، آموزشی و پژوهشی مشترک در تمام زمینه‌های تربیت‌بدنی و ورزش مرتبط با وظایف پژوهشگاه علوم ورزشی و موسسه خیریه کهریزک با استفاده از ظرفیت‌ها و توانایی‌های موجود براساس ضوابط و دستورالعمل‌های طرفین،به امضا رسید.
انعقاد تفاهم‌نامه همکاری میان پژوهشگاه علوم ورزشی و موسسه خیریه کهریزک

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پژوهشگاه علوم ورزشی، ایجاد شرایط لازم به‌منظور انجام پروژه‌های مشترک تحقیقاتی، تلاش مشترک به‌منظور تأمین نیازهای پژوهشی مرتبط با ورزش همگانی، برگزاری همایش، سمینار و کنفرانس‌های مشترک علمی- پژوهشی و آموزشی، برگزاری کارگاه‌های آموزشی عمومی و تخصصی با استفاده از استادان داخلی و خارجی، برگزاری دوره‌های آموزشی، علمی و تخصصی کوتاه‌مدت و بلندمدت، برگزاری نشست‌های علمی- تحلیلی و تخصصی سالیانه بین مسئولان پژوهشگاه و موسسه باهدف بررسی و تبادل‌نظر علمی و کارشناسانه پیرامون مسائل و مشکلات موجود چشم‌اندازها، راهکارها و ارتقای توانمندی‌های مدیران و کارشناسان از مهم‌ترین اهداف این تفاهم‌نامه همکاری می‌باشد.
برگزاری نشست‌های علمی- تحلیلی و تخصصی سالیانه، سمت دهی طرح‌های پژوهشی و پایان‌نامه‌های تحصیلات تکمیلی دانشگاه‌ها به‌سوی عناوین پژوهشی مشترک، همکاری درخصوص تألیف، ترجمه و انتشار کتب و نشریات علمی و کاربردی، استفاده از بانک‌های اطلاعاتی و تبادل تجربه بین پژوهشگاه و موسسه و مشارکت در طراحی و ساخت وسایل ورزشی موردنیاز از دیگر مفاد این تفاهم‌نامه همکاری است.
در اختیار گذاشتن اماکن و تأسیسات ورزشی و خدماتی، کتابخانه، آزمایشگاه‌ها و وسایل تخصصی از سوی طرفین برای اجرای همایش‌ها، دوره‌‌ها، نشست‌ها و فعالیت‌های پژوهشی دو دستگاه، تلاش مشترک جهت حمایت از طراحی و تولید ابزارها و دستگاه‌های نوآورانه و فناوری محور مرتبط با وظایف پژوهشگاه علوم ورزشی و موسسه خیریه کهریزک و اجرای طرح‌های تحقیقی مشترک در حوزه سالمندان و افراد سالمند کم‌توان دیگر مفاد این تفاهم نامه همکاری را تشکیل می‌دهند.
همچنین در نشستی که در حاشیه امضای این تفاهم‌نامه برگزار شد، مقررشد پژوهشگاه علوم ورزشی به صورت عملیاتی و میدانی برنامه‌ریزی لازم برای راه‌اندازی و توسعه فعالیت‌های ورزشی علمی را انجام دهد. پژوهشگاه علوم ورزشی مصمم است که از طریق تصویب طرح‌های پژوهشی با مشارکت سایر مراکز علمی مرتبط با این حوزه در زمینه ورزش سالمندی، امور ورزش و تمرینات ورزشی را در موسسه خیریه کهریزک توسعه دهد.
گفتنی است این تفاهم‌نامه همکاری توسط دکترعلی شریف نژاد سرپرست پژوهشگاه تربیت‌بدنی و علوم ورزشی دکترحسن احمدی مدیرعامل موسسه خیریه کهریزک تهران به امضا رسید.
ل.س ۴۲/ ل.م ۵۴/ ع. ع ۵۷


( ۲ )