دو استاد دانشگاه تبریز به عضویت فرهنگستان زبان و ادب فارسی ایران درآمدند

۲۵ دی ۱۳۹۷ | ۱۴:۰۸ کد : ۴۴۸۳۹ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۹۹۹
دو تن از استادان دانشکده ادبیات فارسی و زبان های خارجی دانشگاه تبریز به عنوان عضو وابسته فرهنگستان زبان و ادب فارسی ایران انتخاب شدند.
دو استاد دانشگاه تبریز به عضویت فرهنگستان زبان و ادب فارسی ایران درآمدند

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل ازدانشگاه تبریز، دکترچنگیز مولایی، استاد گروه آموزشی فرهنگ و زبان‌های باستانی و محقق صاحب‌نظر در حوزه اسطوره‌شناسی و شاهنامه پژوهی و دکترباقر صدری نیا، استاد گروه آموزشی زبان و ادبیات فارسی دانشگاه تبریز و محقق، مترجم و عرفان پژوه نامدار آذربایجان به عضویت وابسته فرهنگستان زبان و ادب فارسی ایران درآمدند.
دکترمولایی، استاد گروه آموزشی فرهنگ و زبان‌های باستانی دانشکده ادبیات فارسی و زبان‌های خارجی است، چاپ ۶۷ مقاله در نشریات ISI و علمی پژوهشی، ارائه ۱۵ مقاله در همایش‌های ملی و بین‌المللی، اجرای یک طرح، تالیف سه جلد کتاب، ریاست دانشکده ادبیات فارسی و زبان‌های خارجی، معاون آموزشی، مدیر گروه فرهنگ و زبان‌های باستانی از جمله سوابق علمی و اجرایی وی می‌باشد.
همچنین دکترصدری‌نیا، استاد گروه آموزشی زبان و ادبیات فارسی دانشگاه تبریز و مدیرمسئول و سردبیر نشریه دانشکده ادبیات فارسی و زبان‌های خارجی است، چاپ بیش از ۷۰ مقاله در نشریات ISI و علمی پژوهشی، ارائه بیش از ۲۰ مقاله در همایش‌های ملی و بین‌المللی، تالیف و ترجمه ۳ جلد کتاب از جمله سوابق علمی و اجرایی این استاد دانشگاه تبریز است.
ل.س ۴۲/ ل.م ۵۴/ ع. ع ۵۷


( ۱ )