با حضور مسئولان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری؛

اولین مرکز رشد واحدهای فناور در شهرستان گرمی ایجاد می‌شود

تعداد بازدید:۹۴۶
رییس پارک علم و فناوری استان اردبیل از ایجاد اولین مرکز رشد واحدهای فناور با حضور مسئولان وزارت علوم تحقیقات و فناوری به زودی در شهرستان گرمی، خبر داد.
اولین مرکز رشد واحدهای فناور در شهرستان گرمی ایجاد می‌شود

 به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از ایرنا، حبیب ابراهیم‌پور رییس پارک علم و فناوری استان اردبیل هدف از ایجاد این مراکز در شهرستان‌های استان را حمایت از افراد خلاق، صاحبان ایده، فارغ التحصیلان و نوآوران جوان از طریق ارائه خدمات پشتیبانی و مشاوره‌ای عنوان کرد.
وی با تشریح اقدامات صورت گرفته برای راه‌اندازی مرکز رشد واحدهای فناور گرمی خواستار توجه و حمایت مسئولان این شهرستان شد و اعلام کرد: راه‌اندازی پارک علم و فناوری در تمام شهرستان‌های استان برنامه‌ریزی شده است.
ابراهیم‌پور به اهمیت بالای حوزه کشاورزی و ظرفیت بالقوه این عرصه در شکل‌گیری کسب و کارهای دانش بنیان اشاره کرد و گفت: نفوذ دانش و فناوری به کشاورزی که تغییر نگاه به پژوهش و تلفیق آن با نوآوری جوانان ایده‌پرداز را به دنبال خواهد داشت یکی از راهکارهای رسیدن به اقتصاد مقاومتی است.
رییس پارک علم و فناوری استان اردبیل با بیان اینکه در حوزه آب و کشاورزی چالش‌های بسیاری وجود دارد افزود: علت اصلی این مشکلات و چالش‌ها، نبود دانش اجرایی است که با نقش‌آفرینی کسب و کارهای خلاق دانش بنیان می‌توان بر این چالش‌ها غلبه کرد.

ز.ح ۷۴/ ع.ع ۵۷