از سوی دانشگاه صنعتی امیرکبیر؛

چهارمین دوره مسابقات هوش مصنوعی برگزار می‌شود

۲۳ دی ۱۳۹۷ | ۱۴:۱۳ کد : ۴۴۷۹۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۹۰۵
چهارمین دوره مسابقات هوش مصنوعی از سوی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، با حضور تیم‌های دانشجویی و شرکتی در ۵ رشته، از ۱۰ تا ۱۳ اسفندماه سال جاری در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار می‌شود.
چهارمین دوره مسابقات هوش مصنوعی برگزار می‌شود

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دکتر احمد نیک‌آبادی، عضو هیئت علمی این دانشگاه و دبیر جشنواره هوش مصنوعی با اشاره به برگزاری چهارمین دوره مسابقات هوش مصنوعی در دانشگاه صنعتی امیرکبیر، گفت: ارتقاء دانش بومی در زمینه هوش مصنوعی، شناسایی و معرفی محصولات و شرکت‌های موفق داخلی، فراهم ساختن بسترهای لازم برای عرضه ایده‌های جدید محققان و کمک به تجاری ‌سازی آنها، فراهم ساختن بسترهای لازم برای عرضه نیازهای کشور در زمینه هوش مصنوعی و تلاش برای ارائه راهکار برای آنها و بحث و تبادل نظر میان دانشگاهیان، تولیدکنندگان محصولات هوشمند و کاربران این محصولات از جمله مهمترین اهداف این مسابقه است.
نیک‌آبادی با بیان اینکه مسابقات هوش مصنوعی امیرکبیر با حضور محققان و دانشگاهیان، تولیدکنندگان محصولات هوشمند و مشتریان و کاربران این سامانه‌ها برگزار می‌شود، افزود: عناوین مسابقات بر اساس نیازهای مطرح شده از سوی صنعت تعیین و شرکت‌کنندگان این مسابقات نیز در دو گروه دانشجویی و شرکتی دسته‌بندی می‌شوند.
دبیر چهارمین جشنواره هوش مصنوعی با اشاره به شرایط حضور تیم‌ها در این رقابت تصریح کرد: تیم‌های دانشجویی ملزم به ارائه گزارش فنی هستند و از جوایز نقدی و غیرنقدی مسابقات بهره‌مند خواهند ‌شد. همچنین تیم‌های شرکتی نیز می‌توانند با محصولات تجاری خود در این مسابقات شرکت کنند و رتبه کسب کنند اما جایزه‌ای به آنها تعلق نخواهد گرفت.
عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر افزود: در این دوره از مسابقات تیم‌های شرکت‌کننده در رشته‌های پیش‌بینی روند بازار سهام، بازشناسی فرامین صوتی، بازشناسی چهره در تصویر، تشخیص موجودیت‌های نامدار متون فارسی و بازشناسی اشیاء با نمونه‌های آموزشی کم به رقابت با یکدیگر می‌پردازند.
نیک‌آبادی ادامه داد: براساس تعداد تیم‌های شرکت‌کننده و کیفیت نتایج به دست آمده در هر مسابقه، از یک تا سه تیم برتر تقدیر می‌شود.

ز.ح ۷۴/ ع.ع ۵۷


( ۲ )