با حضور دکتر کریمیان اقبال ،نخستین نشست هیئت موسس خیران تجاری سازی کشور در شهمیرزاد برگزار شد

۲۰ اسفند ۱۳۹۲ | ۱۳:۰۸ کد : ۴۴۷۸ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۶۴۹
<div style="text-align: justify; line-height: 150%; margin: 0in 0in 10pt; unicode-bidi: embed; direction: rtl"><span lang="FA" style="font-family: "tahoma", "sans-serif"">با حضوردکتر مصطفی کریمیان اقبال مدیرکل دفتر برنامه ریزی امور فناوری وزارت علوم تحقیقات و فناوری ، نخستین نشست هیئت موسس خیران تجاری سازی کشور در شهمیرزاد برگزار شد.</span></div> <div style="text-align: justify; line-height: 150%; margin: 0in 0in 10pt; unicode-bidi: embed; direction: rtl"><span lang="FA" style="font-family: "tahoma", "sans-serif"">به گزارش روابط عمومی روابط عمومی و</span></div> ...
با حضور دکتر کریمیان اقبال ،نخستین نشست هیئت موسس خیران تجاری سازی کشور در شهمیرزاد برگزار شد
با حضوردکتر مصطفی کریمیان اقبال مدیرکل دفتر برنامه ریزی امور فناوری وزارت علوم تحقیقات و فناوری ، نخستین نشست هیئت موسس خیران تجاری سازی کشور در شهمیرزاد برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی روابط عمومی وزارت علوم، در این نشست دکتر کریمیان اقبال در سخنانی گفت: نیاز امروز فارغ التحصیلان دانشگاهی، نیاز به کارآفرینی است و این کاری که توسط پارک علم و فناوری استان سمنان شکل گرفته و باید در سطح کشور تبلیغ شود تا بقیه خیرین نیز بتوانند وارد چرخه خیران تجاری سازی شوند.
در ادامه دکتر جلالی رییس پارک علم و فناوری استان سمنان با ارایه آماری به مقایسه کشورهای جهان در زمینه اعطای کمک های خیریه پرداخت و با بیان این که موضوع پرداخت به امور خیریه در تمام کشورهای جهان جایگاه ویژه ای دارد گفت: در ایران نیز این موضوع از قبل از اسلام رایج بود و پس از اسلام نیز به شکل وقف مطرح شده است و  وقف در دوره صفویه به اوج خود رسید به طوری که شاه عباس صفوی املاک خاصه خود را که شامل خانات، قیصریه، چهار بازار وحمام ها بود به چهارده تقسیم و بر چهارده معصوم وقف کرد.
وی افزود: تعداد موقوفه‌ها در سال‌های اخیر، افزایش چشم‌گیری داشته است به طوری که هم اکنون بیش از صدهزار موقوفه و یک میلیون رقبه در کشور وجود دارد.
دکتر جلالی در ادامه موارد عمده وقف در عصر حاضر را که با بررسی صدهزار موقوفه انجام شده است مشتمل بر  39 مورد بیان کرد و اظهار داشت: یکی از نیازهای امروزی کشور «وقف برای توسعه فناوری، فن آفرینی و در نهایت اشتغال زایی» است که باید با معرفی آن و جذب واقفان به این مهم بیشتر پرداخته شود.
رییس پارک علم و فناوری استان سمنان با اشاره به این که با توجه به حجم عظیم دانش آموختگان بیکار لازم است در حوزه کارآفرینی و فن آفرینی و امور فن آورانه که در کشور ایجاد اشتغال و ثروت می کند فکری کرد افزود: توسعه زیرساخت های مراکز رشد و پارک های علم و فناوری، سرمایه گذاری مخاطره پذیر در عرصه فناوری، اعطای تسهیلات به فناوران، ایجاد محیط های کسب و کار مناسب، احداث کارگاه های کوچک و بزرگ صنعتی، ایجاد مراکز رشد خصوصی و کمک به جذب و هم افزایی منابع دولتی مثل استفاده از ظرفیت بند ج ماده 20 قانون برنامه پنجم از جمله کارهایی است که به نظر بنده می توان در این زمینه انجام داد.
وی در پایان اظهار امیدواری کرد که موسسه خیران تجاری سازی کشور گام موثری در این راستا باشد.
همچنین در این مراسم دکتر کریمیان اقبال با اهدا لوح سپاس با امضای وزیر علوم، از خیر شهمیرزادی حاج محمد علی کیانی که با  اقدام خداپسندانه  و خیرخواهانه  خود در خصوص  واگذاری زمین و  احداث  ساختمان مرکز رشد واحدهای فناوری شهمیرزاد،  برای کمک به تجاری سازی ایده های کارآفرینان و فناوران منطقه اقدام کردند تقدیر کرد.
گفتنی است نخستین نشست هیئت موسس خیران تجاری سازی کشور در شهمیرزاد با حضور مدیرکل دفتربرنامه‌ریزی امورفناوری وزارت علوم تحقیقات و فناوری، مدیرکل تجاری سازی معاونت علمی و فناوری رییس جمهور، رییس پارک علم و فناوری استان سمنان، مدیر مراکز رشد این پارک، مدیر مرکز رشد واحدهای فناور مهدی شهر، فرماندار، امام جمعه، بخشدار، رییس شورای شهر و شهردار شهمیرزاد و جمعی از خیرین برگزار شد.