توسط محققان پارک علم و فناوری استان زنجان؛

نخستین محموله البسه هوشمند به مبلغ یکصد هزار یورو به کویت صادر شد

تعداد بازدید:۱۶۳۸
یکی از شرکت‌های دانش بنیان مستقر در پارک علم و فناوری استان زنجان موفق به صادرات پوشاک هوشمند به ارزش یکصد هزار یورو به کشور کویت شد.
نخستین محموله البسه هوشمند به مبلغ یکصد هزار یورو به کویت صادر شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پارک علم و فناوری استان زنجان، این پوشاک در سه نوع لباس تب نمای نوزاد، پیش بند نوزاد چربی گریز و حوله سوپر جاذب آنتی باکتریال و طی سه مرحله به کشور کویت ارسال خواهد شد.
لباس تب نمای نوزاد اولین پوشاک هوشمند ایران با خاصیت تغییر رنگ در زمان افزایش دمای بدن است. دمای متعادل برای بدن کودک ۳۸ درجه است که به محض افزایش دمای بدن کودک، رنگ این لباس تغییر کرده و سفید می شود و پس از افت دما به رنگ قبلی خود باز می گردد. چنین الیاف و پارچه از نخ طبیعی برای نخستین بار در ایران تولید شده و تمام دانش آن بومی است.
پیش‌بند چربی گریز قابلیت دفع هرگونه چربی را با خاصیت آنتی باکتریال دارد که از تجمع میکروب پیرامون نوزاد جلوگیری می‌کند.
حوله‌های سوپر جاذب با جذب سریع آب باعث طراوت و شادابی پوست می‌‌شود که از قابلیت جذب بسیار بالایی نسبت به حوله‌های موجود در بازار برخوردار است. این حوله با قدرت آنتی باکتریال از انتقال باکتریها روی پوست جلوگیری می کند.
این شرکت دانش‌بنیان هسته‌های علمی جدیدی را با هدف هوشمندسازی منسوجات با استفاده از نانو تکنولوژی و بیوتکنولوژی ایجاد کرد و با حرکت‌های استارتاپی و مدل‌های جدید در اجرای پروژه‌ها موفق به جذب نیروهای نخبه دانشگاهی و گسترش بخش R&D در راستای اهداف پیشرفته شرکت گردید.
کلیه منسوجات تولید شده این شرکت از مرغوب‌ترین مواد اولیه تهیه شده و دارای گواهینامه‌های ایزو ۹۰۰۱ و ۱۰۰۰۲ از شرکت دیمیتو کشور سوییس بوده و تمامی منسوجات آنتی باکتریال شرکت دارای گواهی نانو مقیاس از ستاد فناوری نانو و تاییدیه از وزارت بهداشت می‌باشد.
ل.م ۵۴/ ع. ع ۵۷


( ۸ )