با حضور دبیر کل کمیسیون ملی یونسکو در ایران ،مراسم بزرگداشت روز جهانی ورزش دانشگاهی در دانشگاه تهران برگزار شد

۳۰ شهریور ۱۳۹۵ | ۱۴:۵۳ کد : ۴۴۷۵ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۲۰۴
با حضور دکترسعدالله نصیری قیداری، دبیرکل کمیسیون ملی یونسکودر ایران و استر کیش لاروش، رئیس دفتر منطقه ای یونسکو در تهران، مراسم بزرگداشت روز جهانی ورزش دانشگاهی با همکاری کمیسیون ملی یونسکودر ایران و ...
با حضور دبیر کل کمیسیون ملی یونسکو در ایران ،مراسم بزرگداشت روز جهانی ورزش دانشگاهی در دانشگاه تهران برگزار شد
با حضور دکترسعدالله نصیری قیداری، دبیرکل کمیسیون ملی یونسکودر ایران و استر کیش لاروش، رئیس دفتر منطقه ای یونسکو در تهران، مراسم بزرگداشت روز جهانی ورزش دانشگاهی با همکاری کمیسیون ملی یونسکودر ایران و اداره کل تربیت بدنی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری  برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، در این مراسم که با حضورمعاونان وزارتخانه های علوم ، ورزش و جوانان و جمعی از دانشجویان و استادان در محوطه باز دانشگاه تهران و با پیاده روی دسته جمعی مسئولان و دانشگاهیان و دانشجویان آغاز شد، ابتدا دکتر نصیری قیداری به اهمیت این روز تاکید کرد و اظهار داشت : یکی از مهم ترین مصوبات سی و هشتمین کنفرانس عمومی یونسکو در نوامبر ۲۰۱۵ در پاریس، برای نخستین بار، بیستم سپتامبر هر سال از سوی این سازمان به عنوان روز جهانی ورزش دانشگاهی نامگذاری شد و نامگذاری این روز با هدف تایید اهمیت ورزش در دانشگاه ها و نقش دانشگاه در جامعه به عنوان عاملی برای تحکیم و توسعه کیفیت تربیت بدنی و ورزش در خدمت شهروندان است.  
دکتر نصیری قیداری درخصوص روز جهانی ورزش دانشگاهی، گفت: این روز بیانگر پیوند ناگسستنی آموزش و پژوهش با سلامت و ورزش است و ما امیدواریم با توسعه ورزش و تحرک در فضاهای علمی و آموزشی ، پویایی هر چه بیشتر علم در کشور باشیم .
وی افزود: برنامه توسعه پایدار سازمان ملل در فاصله سال های ۲۰۱۵ تا ۲۰۳۰ بر مقوله آموزش متمرکز شده که آموزش در ابعاد مختلف از جمله سلامت و ورزش از مباحث مورد توجه این سازمان در جهت ارتقای سطح زندگی مردم در کشورهای مختلف محسوب می شود.
 وی با تاکید بر اهداف ۱۷ گانه توسعه پایدار سازمان ملل در سال ۲۰۳۰ و اهمیت موضوع آموزش ، به ارتباط مستقیم میان ورزش و آموزش پرداخت و تاکید کرد: ظرفیت های دانشگاهی ورزشی می تواند بر ارتقای سطح آموزشی دانشجویان بیافزاید. 
سپس دکتر صدیقی معاون وزیر علوم و رییس سازمان امور دانشجویان در سخنانی به برنامه های آینده دانشگاه ها و این سازمان در راستای تقویت ظرفیت های ورزشی و ارتباط آن با آموزش اشاره کرد.
در ادامه استر کیش لاروش رئیس دفتر منطقه ای یونسکو در تهران به قرائت پیام ایرینا بوکوا رئیس سازمان جهانی یونسکو پرداخت.
گفتنی است در پایان این مراسم مسابقات ورزشی در رشته های همگانی برگزار شد و همچنین لوح های تقدیری از جانب دبیر کل کمیسیون ملی یونسکو به برگزار کنندگان مراسم اهدا شد.