در راستای گسترش همکاری های علمی و فناوری صورت گرفت؛

امضای تفاهم نامه همکاری پارک ملی علوم و فناوری‌های نرم با پارک علم وفناوری تهران

تعداد بازدید:۶۹۵
تفاهم‌نامه همکاری پارک ملی علوم و فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی و پارک علم و فناوری دانشگاه تهران با هدف هم‌افزایی ظرفیت‌های کاربردی و کارآفرینی در حوزه‌های مختلف فناوری‌های نرم و صنایع خلاق و فرهنگی به امضا رسید.
امضای تفاهم نامه همکاری پارک ملی علوم و فناوری‌های نرم با پارک علم وفناوری تهران

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پارک علم و فناوری تهران، در این آیین دکترایمانی خوشخو، رئیس پارک ملی علوم و فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی با بیان اینکه این پارک به عنوان تخصصی‌ترین پارک حوزه صنایع خلاق و فرهنگی در حال فعالیت است، گفت: جهاددانشگاهی از دیرباز نهادی است که به موضوعات زمین مانده می‌پردازد و آغازگر حوزه‌های نوین در کشور است.

وی افزود: ایران علیرغم وجود پشتوانه غنی فرهنگی و پتانسیل‌های بی‌نظیر هنری نسبت به سایر کشور ها، سهم بسیار ناچیزی در ایجاد درآمد از این بخش‌ها دارد و این قابل قبول نیست.

دکترایمانی خوشخو گفت: پارک ملی علوم و فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی با هدف تبدیل ایده‌های خلاق و فرهنگی به محصول و تولید ثروت از این مسیر گام برمی‌دارد و به دنبال گسترش همکاری‌های خود در سطوح مختلف ملی و بین‌المللی با سایر نهادها، سازمان‌ها، پارک‌ها و موسسات است.

دکتر زارعی، رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران نیز با تاکید بر ظرفیت‌های طرفین در حوزه فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی گفت: در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران حوزه فناوری‌های نرم جایگاه ویژه‌ای دارد و با عنایت به تخصص پارک ملی علوم و فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی در این حوزه‌ها می‌توان آینده روشنی را برای این همکاری‌ها متصور شد.

وی با بیان اینکه هم‌افزایی و مشارکت در پروژه‌ها و فعالیت‌ها رشد و توسعه را سرعت می‌بخشد، افزود: جهاددانشگاهی سابقه درخشانی در حوزه‌های نوین و موضوعات جدید دارد و امید است آغاز این همکاری نویدبخش اتفاقات خوبی در آینده باشد.

این تفاهم‌نامه در راستای برگزاری نشست‌های مشترک، عقد قراردادهای مشترک، سرمایه‌گذاری مشترک در پروژه‌ها و طرح‌های تخصصی؛ همچنین برگزاری رویدادها (استارت‌آپ ویکند، همایش، اتاق سرمایه و غیره) به صورت مشترک و برگزاری دوره‌های توانمندساز آموزشی عمومی و تخصصی در حوزه‌های مختلف فناوری‌های نرم و صنایع خلاق و فرهنگی به امضا رسید.

مدت این تفاهمنامه ۲ سال است که با موافقت طرفین می‌تواند تمدید شود.

ل.س ۴۲/ ر.ب ۴۵

کلید واژه ها: پارک علم وفناوری تهران