دردانشگاه بیرجند برگزار می شود؛

اولین کنفرانس بین المللی گردشگری بیابان لوت ، فرصت های محلی و بین المللی

۱۹ دی ۱۳۹۷ | ۱۱:۵۱ کد : ۴۴۷۳۲ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۱۶۱
اولین کنفرانس بین المللی گردشگری بیابان لوت؛ فرصت های محلی و بین المللی در تاریخ ۱۱ و ۱۲ اردیبهشت ماه ۱۳۹۸ دردانشگاه بیرجند و با همکاری سازمان میراث فرهنگی و اتاق بازرگانی خراسان جنوبی برگزار می شود.
اولین کنفرانس بین المللی گردشگری بیابان لوت ، فرصت های محلی و بین المللی

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه بیرجند، بیابان لوت، عنوان نخستین اثر ملی طبیعی در ایران است که در سازمان میراث جهانی یونسکو ثبت شده و فرصت های زیادی چه در سطح محلی، ملی و بین المللی را برای استان های مجاور آن یعنی خراسان جنوبی، کرمان و سیستان و بلوچستان و به صورت عام تر برای کل کشور در پی دارد.

یکی از مواهب اصلی گردشگری استان خراسان جنوبی، کرمان و سیستان و بلوچستان، مجاورت با بیابان لوت است که با توجه به گرایش های متعدد گردشگری می تواند تبدیل به یکی از پیشران های توسعه این مناطق شود. این بخش در حوزهای زیادی می تواند به توسعه استان های مجاور کمک کند ازجمله: محرک مناسب برای رشد اقتصادی پایدار استان های مجاور، رشد تجارت بین‌الملل گردشگری که در این راستا پس از صنعت پتروشیمی و نفت، بالاتر از صنایعی مانند خودروسازی و مواد غذایی در جایگاه سوم جهان قرارگرفته است.

بیابان لوت علاوه بر اینکه یک بیابان و کویر است یک سرمایه بزرگ ملی در حوزه‌های طبیعی و فرهنگی است و استفاده مطلوب از این فرصت هم برای شناساندن شرق ایران، هم برای معرفی سرمایه‌های فراوان کویر و هم برای جذب سرمایه گذاران در حوزه‌های مختلف و علاقه‌مند کردن جامعه گردشگری و جهانی به این سرمایه و پاسداشت این اثر برای آیندگان است.

ل.س ۴۲/ ر.ب ۴۵

کلید واژه ها: بیرجند


( ۱ )