وزیر دفاع در دانشگاه شیراز :

ظرفیت دانشگاه ها ، توان پاسخگویی به همه نیازهای بخش دفاعی کشور را دارد

۱۸ دی ۱۳۹۷ | ۱۴:۳۴ کد : ۴۴۶۹۷ اخبار برگزیده اخبار ستادی سرخط خبرها
تعداد بازدید:۱۷۶۴
امیر سرتیپ حاتمی وزیر دفاع وپشتیبانی نیروهای مسلح در بازدید از بخش های مختلف دانشگاه شیراز ، این دانشگاه را سرمایه ارزشمند کشور توصیف کرد و گفت: ظرفیت دانشگاه ها ، توان پاسخگویی به همه نیازهای بخش دفاعی کشور را دارد.
ظرفیت دانشگاه ها ، توان پاسخگویی به همه نیازهای بخش دفاعی کشور را دارد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه شیراز، در نشست مشترک وزیر دفاع با رؤسا و معاونان دانشگاه‌های شیراز که در تالار دکتر مصطفوی دانشگاه شیراز برگزار شد، امیر سرتیپ حاتمی با ابراز خرسندی از تلاش‌ها و عملکرد استادان و دانشجویان دانشگاه‌های کشور به ویژه دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی شیراز، خواستار ارتقای سطح همکاری و اجرای طرح‌های راهبردی و کلان در دانشگاه‌ها شد.

وی به موضوع توان بازدارندگی و اقتدار کشور اشاره کرد و گفت: به واسطه پشتیبانی از صنایع کشور؛ نقش دانشگاه‌های کشور و جایگاه ممتاز آنها در منطقه بسیار مهم است و رویکرد صنایع باید استفاده حداکثری از این توانمندی باشد.

در ادامه نشست دکتر حمید نادگران رئیس دانشگاه شیراز، با اشاره به جایگاه دانشگاه شیراز به عنوان یکی از دانشگاه‌های مادر کشور، گزارشی از توانمندی‌ها و همکاری این دانشگاه با صنایع مختلف کشور ارائه کرد.

وی قابلیت دانشگاه شیراز برای مشارکت در توسعه کشور را یک فرصت توصیف کرد و خواستار ارتقای سطح همکاری دانشگاه و صنایع شد.
 


در ابتدای این نشست استادان و رؤسای دانشگاه‌های استان به بیان عملکرد و نقطه نظرات خود در خصوص راهکارهای توسعه تعاملات و توسعه علم و فناوری پرداختند.

س.س ۵۱/ ر.ب ۴۵