مدیر کل پشتیبانی امور فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم:

دانشگاه ها باید به سمت ایجاد و رونق نشاط اجتماعی حرکت کنند

۱۸ دی ۱۳۹۷ | ۱۳:۴۹ کد : ۴۴۶۹۲ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۵۵۴
مدیر کل پشتیبانی امور فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم در اولین جلسه شورای سیاست گذاری جشنواره منطقه ای دانشگاه پاک در دانشگاه حضرت معصومه (س)، حرکت دانشگاه ها به سمت ایجاد و رونق نشاط اجتماعی را اجتناب ناپذیر دانست.
دانشگاه ها باید به سمت ایجاد و رونق نشاط اجتماعی حرکت کنند

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه حضرت معصومه (س)، محمد هادی عسکری فقدان نشاط اجتماعی در دانشگاه ها را از عوامل مهم منزوی شدن دانشجویان عنوان کرد و گفت: این انزوا به آسیب های اجتماعی جبران ناپذیری می انجامد؛ لذا با نگاهی اقتضایی، ضمن بازنگری به برخی از سیاست های قبلی، به دنبال جذب حداکثری دانشجویان و حضور فعال آنها در فعالیت های اثر گذار فرهنگی و اجتماعی هستیم.

وی افزود: نگاه از بالا به پایین در مورد جوان امروزی به فراخور شرایط خاص زمان و ابزار های متنوع اطلاعاتی بی تاثیر است و برای جذب آنها باید از روش های ایجابی و گفتگو محور استفاده کرد.

مدیر کل پشتیبانی امور فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، دانشگاه را قلب تپنده جامعه و دارنده موثر ترین سرمایه اجتماعی دانست و اظهار داشت: حوزه فرهنگی و اجتماعی نیز به منزله قلب تپنده دانشگاه به صورت غیر مستقیم تاثیر بسزایی بر وضعیت فرهنگی و اجتماعی جامعه دارد.

محمد هادی عسگری با اشاره به برنامه های تدوین شده در معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم در حوزه آسیب های اجتماعی گفت: بسیاری از این برنامه ها به صورت مشارکتی به منظور استفاده از ظرفیت های اجرایی دستگاه های مختلف برگزار می شود و از نمونه های بارز این برنامه ها می توان به جشنواره دانشگاه پاک اشاره کرد.

وی توانمند سازی دانشجویان برای مواجهه با آسیب های اجتماعی را از مهم ترین اهداف این جشنواره برشمرد و گفت: برنامه ریزی های این جشنواره باید به نحوی باشد که حضور فیزیکی و ذهنی و تعامل حداکثری دانشجویان را در آن شاهد باشیم.

س.س ۵۱/ ر.ب ۴۵