درنخستین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران صورت گرفت؛

آغاز همکاری مشترک پژوهشکده فولاد دانشگاه صنعتی اصفهان، فولاد مبارکه و فولاد هرمزگان

۱۸ دی ۱۳۹۷ | ۱۲:۴۱ کد : ۴۴۶۸۹ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۴۲
در حاشیه نخستین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران، سند راهبردی پژوهشکده فولاد میان رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان و مدیران عامل شرکت فولاد مبارکه و شرکت فولاد هرمزگان به امضا رسید.
آغاز همکاری مشترک پژوهشکده فولاد دانشگاه صنعتی اصفهان، فولاد مبارکه و فولاد هرمزگان

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه صنعتی اصفهان، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه صنعتی اصفهان با اشاره به جایگاه برجسته این دانشگاه در پژوهش های حوزه فولاد کشورگفت: این دانشگاه با پشتوانه عظیم استادان و پژوهشگران برجسته و توانمند این عرصه و کسب رتبه اول کشور در علم مواد، همکاری مؤثری را با صنایع فولادی کشورآغاز کرده است.

دکتر محمدجواد امیدی افزود: بر این اساس و مطابق با مأموریت جدید پژوهشکده فولاد، این پژوهشکده با مشارکت هلدینگ شرکت فولاد مبارکه شامل فولاد مبارکه اصفهان و فولاد هرمزگان، مأموریت ارتقا وپایداری صنعت فولاد در سطح ملی و منطقه ای را در دستور کار قرار داده که در انجام این مهم، نوآوری و تجاری سازی پژوهش های تقاضامحور، آینده محور و خلاقانه مورد توجه ویژه قرار گرفته است.

وی با بیان دیگر ابعاد این سند راهبردی تصریح کرد: در این سند با پیش‌بینی اختصاص یک هزارو ۱۰۰ میلیارد ریال برای یک برنامه پنج ساله، فعالیت‌های این پژوهشکده در ۷ محور مختلف سازمان دهی شده است؛ به گونه‌ای که با همکاری شبکه ای از متخصصین و پژوهشگران سراسرکشور راهبری و مدیریت صنعت فولاد با رویکردی نوین پایه‌ریزی شود.

دکترامیدی افزود: توسعه تولید فولادهای جدید با ارزش افزوده بالا، توسعه فناوری و افزایش بهره وری با بهینه سازی فرآیندهای تولید و بهبود عملکرد تجهیزات، مدیریت پسماند، پساب و ضایعات صنعتی، مطالعه و بررسی توسعه زیرساخت ها و ابزارهای صنعت تولید فولاد، تدوین استانداردها و ارتقای دانش فنی پرسنل بهره بردار و انتقال تکنولوژی، تدوین استراتژی تأمین مواد اولیه، افزودنی ها و مواد مصرفی در صنعت فولاد عناوین حوزه های تخصصی این پژوهشکده می باشد.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه صنعتی اصفهان ادامه داد: استفاده از ظرفیت های موجود در دانشگاه ها و مراکز علمی وپژوهشی و بهره گیری از دانشجویان تحصیلات تکمیلی و امکانات و تجهیزات آزمایشگاهی جهت انجام پژوهش های کاربردی از جمله ابعاد همکاری این پژوهشکده با صنعت فولاد کشور خواهد بود.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد که امضای سند راهبردی پژوهشکده فولاد این دانشگاه، سبب ارتقای صنعت فولاد کشور در بخش های مختلف شود.

س.س ۵۱/ ر.ب ۴۵