توسط گروه همکاری‌های علمی و بین المللی دانشگاه کردستان صورت گرفت:

اعزام ۱۴ دانشجو برای گذراندن فرصت مطالعاتی به دانشگاه های خارج از کشور

۱۸ دی ۱۳۹۷ | ۱۲:۳۷ کد : ۴۴۶۸۸ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۹۲
معاون گروه همکاری‌های علمی و بین المللی دانشگاه کردستان گفت: در طول سال جاری، ۱۴ دانشجوی دانشگاه کردستان به دانشگاه های، خاین اسپانیا، ICD پاریس و FH JOANNEUM University of Applied Sciences اتریش اعزام شده اند.
اعزام ۱۴ دانشجو برای گذراندن فرصت مطالعاتی به دانشگاه های خارج از کشور

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه کردستان، قباد شفیعی در خصوص طرح تبادل دانشجو به خارج از کشور توسط دانشگاه کردستان، اظهار داشت: در این دانشگاه طرح تبادل دانشجو از سال ۹۷ آغازشده و در تلاش هستیم که این برنامه در آینده با سایر دانشگاه های معتبر اروپایی نیز ادامه یابد.

معاون گروه همکاری‌های علمی و بین المللی دانشگاه کردستان با بیان اینکه تمام هزینه های اقامت دانشجویان توسط برنامه اروپایی Erasmus+ پرداخت خواهد شد، تصریح کرد: هزینه رفت و برگشت دانشجویان و همچنین هزینه ماهانه ۸۵۰ یورو برای اقامت دانشجویان در طول دوره تحصیل از طریق این برنامه اروپایی تامین خواهد شد، بنابراین دانشجویان میتوانند با خیال آسوده به تحصیل خود در این دانشگاه ها ادامه دهند.

وی گفت: ۲ نفر از دانشجویان به مدت یک سال و مابقی به مدت یک ترم تحصیلی در دانشگاه های ذکر شده تحصیل خواهند کرد.

شفیعی با اشاره به فرایند انتخاب دانشجویان برای این برنامه ها، اظهار داشت: ثبت نام اولیه به صورت اینترنتی و از طریق سایت روابط بین الملل دانشگاه کردستان بوده و پس از گزینش علمی اولیه توسط کمیته ای با حضور مسئولان دانشگاه، از واجدین شرایط مصاحبه به زبان انگلیسی انجام شده و بهترین دانشجویان انتخاب می شوند.

معاون گروه همکاری‌های علمی و بین المللی دانشگاه کردستان تصریح کرد: در فرایند انتخاب دانشجویان برای طرح اعزام دانشجو، معدل، رزومه تحصیلی و کاری و همچنین تسلط به زبان انگلیسی مورد ارزیابی قرار می گیرد.

شفیعی با بیان اینکه هدف از این اعزام ها، ایجاد انگیزه در دانشجویان، ارتقای سطح علمی آنها و گسترش تعاملات بین المللی دانشگاه است، اذعان داشت: هدف دانشگاه کردستان از اعزام دانشجویان بالا بردن سطح توانمندی و رشد علمی دانشجویان خود نسبت به سایر دانشجویان کشور و جذب دانشجویان با کیفیت تر در سال های آتی است.

وی در ادامه گفت: برای نخستین بار طرح تبادل استاد با دانشگاه ICD آغاز شده است که در قالب آن دو نفر از استادان هر دانشگاه برای تدریس در حوزه مدیریت و بازاریابی مبادله خواهند شد که هزینه های این طرح نیز توسط برنامه اروپایی تامین خواهد شد.

شفیعی در پایان گفت: اخیراً مکاتباتی با دانشگاه هایی از ایتالیا، بلغارستان، پرتغال و اتریش نیز صورت گرفته تا در صورت توافق در دوره های آتی، تبادل دانشجو و استاد با این دانشگاه ها نیز صورت پذیرد.

س.س ۵۱/ ر.ب ۴۵


( ۱ )