برگزیدگان نخستین جشنواره هنری هفته پژوهش با محوریت «فرصت‌ها و چالش‌های ملی» معرفی شدند

۱۷ دی ۱۳۹۷ | ۱۴:۴۸ کد : ۴۴۶۶۸ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۸۵۸
برگزیدگان نخستین جشنواره هنری هفته پژوهش که همزمان با هفته ملی پژوهش و فناوری و با محوریت «فرصت‌ها و چالش‌های ملی»، در راستای گشودن افقی پرامید و بهره‌مندی از نگاه خاص دانشجویان و دانش‌آموزان، برگزار گردید، معرفی شدند.
برگزیدگان نخستین جشنواره هنری هفته پژوهش با محوریت «فرصت‌ها و چالش‌های ملی» معرفی شدند

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دبیرخانه شورای عالی عتف، در این جشنواره عنوان‌هایی همچون مدیریت آب و خاک، حمل و نقل و حفظ محیط زیست، سلامت و درمان، فرهنگ و سرمایه اجتماعی و فضای مجازی برای خلق آثار، مدنظر قرار گرفت و در مجموع 2452 اثر در رشته‌های کاریکاتور، عکاسی، نقاشی، فیلم کوتاه و انیمیشن از سراسر کشور دریافت شد.
در بخش دانش آموزی بیش از 1100 اثر و در بخش دانشجویی بیش از 1300 اثر به دبیرخانه جشنواره رسید که پس از داوری آثار توسط هیات داوران، برندگان جشنواره به شرح زیر مشخص شدند:
 *رشته کاریکاتور:
بخش دانش‌آموزان:
علی صالحی از اراک، مهدیا سلمانیان از سبزوار، سید ایمان نوری نجفی از تهران، ساینا اشراقی از تهران، مبین خرمی از اردبیل و سارا دلفان از خرم آباد
بخش دانشجویان، فارغ‌التحصیلان و پژوهشگران:
نفر اول: مرضیه تاجی زادگان از اصفهان، نفر دوم: منصور مقدم از زنجان، نفر سوم به صورت مشترک: ندا شجاعی از مشهد و احسان گنجی از تهران

*رشته عکاسی:
بخش دانش‌آموزان:
نفر اول: حمیدرضا یاحسین‌گو از زنجان، نفر دوم: بی‌تا بی‌باک از بیرجند، نفر سوم: امیررضا الوان از همدان
بخش دانشجویان، فارغ‌التحصیلان و پژوهشگران:
نفر اول: صابر قاضی از تبریز، نفر دوم: جواد رضایی از مشهد، نفر سوم مشترک: ابراهیم ترک‌زاده از اصفهان و محمد قجر از گنبد کاووس

*رشته نقاشی:
بخش دانش‌آموزان:
نفر اول: مازیار قوامی خاکستر از مشهد، نفر دوم به صورت مشترک: دنیا اسکندر زاده از تهران و مستانه سخاوت از تهران، نفر سوم به صورت مشترک: فاطمه طالعی از تهران و سام احمدی از تهران
بخش دانشجویان، فارغ‌التحصیلان و پژوهشگران:
نفر اول به صورت مشترک: سید حسام‌الدین جوادزاده از تهران و محمدجواد زارع مهذبیه، نفر دوم به صورت مشترک: سمیه رشیدی از مشهد و ابوالفضل ابراهیمی، نفر سوم به صورت مشترک: سحر همایون نژاد و الهه شمس از اصفهان

*رشته انیمیشن:
بخش دانش‌آموزان:
نفر اول: درسا چشمی و گلسا چشمی از سبزوار، نفر دوم: فاطمه تسلیمی و مریم سیدی از تهران برای انیمیشن قطره، نفر سوم: حدیث عابدی و آیدا کشاورزی از شیراز برای انیمیشن از نگاهی دیگر
بخش دانشجویان، فارغ‌التحصیلان و پژوهشگران:
نفر اول: سمیه مهرانیان از همدان برای انیمیشن بوق، نفر دوم: آیدا گلشاهی از صومعه سرا، نفر سوم به صورت مشترک: محمدرضا محمدی فرد از اصفهان برای انیمیشن رهایی و زهره تاج پیکر برای انیمیشن پشت دیوارهای شهر

*رشته فیلم کوتاه:
بخش دانش‌آموزان:
نفر اول: ساجده نوربخش از اصفهان برای فیلم نفس، نفر دوم: سحر منفرد، سپیده شوالی، نسرین مزارعی، مرضیه سادات بهنامیان از شیراز برای فیلم تشنگی، نفر سوم: مائده صادقی از تهران برای فیلم مائده
بخش دانشجویان، فارغ‌التحصیلان و پژوهشگران:
نفر اول: داوود جلیلی از قم (برای مجموعه فیلم)، نفر دوم: هیات داوران فیلمی را شایسته این رتبه ندانست، نفر سوم: افسانه قانی از شهرکرد برای فیلم کودکان بالادست.
بر اساس این گزارش، دبیرخانه شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری با هدف روشنگری بازیگران عرصه علم، پژوهش و نوآوری از یک سو و پیوند مردم با حوزه‌های تخصصی از سوی دیگر، در راستای گشودن افقی پرامید و رهیافت‌های موثر و همچنین بهره‌مندی از نگاه خاص دانشجویان و دانش‌آموزان، اقدام به برگزاری جشنواره هنری هفته پژوهش در سال 97 با موضوع «فرصت‌ها و چالش‌ها ملی» کرد.
ل.م54/