با هدف گسترش همکاری های پژوهشی بین المللی صورت گرفت؛

انعقاد تفاهم‌نامه مشترک دانشگاه زنجان و دانشگاه هلسینکی فنلاند

۱۶ دی ۱۳۹۷ | ۱۱:۳۶ کد : ۴۴۶۳۰ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۷۲
گروهی از محققان زمین شناسی دانشگاه هلسینیکی فنلاند با حضور در دانشگاه زنجان،تفاهم‌نامه مشترکی در زمینه پروژه پژوهش بین‌المللی با مسئولان دانشگاه زنجان منعقد کردند.
انعقاد تفاهم‌نامه مشترک دانشگاه زنجان و دانشگاه هلسینکی فنلاند

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه زنجان، پیرو تفاهم‌نامه مشترک بین دانشگاه زنجان و دانشگاه هلسینکی، استادان دانشگاه هلسینکی به دعوت گروه زمین‌شناسی و گروه همکاری‌های علمی بین‌المللی دانشگاه زنجان به ایران سفر کرده و پژوهش میدانی خود را در منطقه مراغه انجام دادند.

منطقه مراغه به دلیل دارا بودن بقایای فسیلی مهره داران میوسن بالایی (۸ میلیون سال پیش) در کشور، غرب آسیا و منطقه مدیترانه شرقی منحصر به‌فرد است و از اواسط قرن ۱۹ میلادی مورد توجه دیرینه شناسان خارجی بوده است.

در دهه گذشته بخشی از این ناحیه فسیلی که از غنای بیشتری برخوردار است به عنوان اثر طبیعی ملی معرفی شده و مورد مراقبت سازمان حفاظت محیط زیست قرار دارد.

در کنار این پژوهش وبا تلاش اداره حفاظت محیط زیست شهرستان مراغه، نشست تخصصی دیرینه شناسی تکاملی (با تاکید بر دیرینه‌شناسی مهره‌داران فسیل مراغه) با حضور دکترقویدل سیوکی، استادان دانشگاه هلسینیکی فنلاند و دکترمجید میرزایی عطاآبادی از دانشگاه زنجان برگزارشد و درخصوص دستاوردهای خود در این پروژه سخنرانی کردند.

ل.س ۴۲/ ر.ب ۴۵

کلید واژه ها: زنجان