رئیس پارک علم و فناوری هرمزگان:

در شرایط موجود کشور، متکی بودن به فناوران و شرکت های دانش بنیان از اهمیت بالایی برخوردار است

تعداد بازدید:۵۹۸
دکتر علی فتی، رئیس پارک علم و فناوری هرمزگان در نشست شورای فناوری این پارک گفت: در شرایط موجود کشور، متکی بودن به فناوران و شرکت های دانش بنیان از اهمیت بالایی برخوردار است.
در شرایط موجود کشور، متکی بودن به فناوران و شرکت های دانش بنیان از اهمیت بالایی برخوردار است

به گزارش اداره کل روابط عمومی عمومی وزارت علوم به نقل از پارک علم و فناوری هرمزگان، در این نشست دکتر فتی با اشاره به سیاست های پارک علم و فناوری هرمزگان گفت: خوشبختانه نگاه به مجموعه پارک های علم و فناوری و توسعه شرکت های دانش بنیان رو به جلو است از این رو اعتبارات ویژه ای نیز به آن اختصاص یافته است.

وی افزود: شرکت های دانش بنیان می توانند زمینه اقتصاد مقاومتی و گذر از شرایط تحریمی را فراهم کنند که در نهایت به قوی شدن اقتصاد کشور منجر شود و این بهترین فرصت در شرایط کنونی است.

به گفته رئیس پارک علم و فناوری هرمزگان، در بودجه در نظر گرفته شده به خصوص برای هرمزگان رشد خوبی در اختصاص بودجه صورت گرفته که برای توسعه شرکت های دانش بنیان و فناوران امیدوار کننده است.

در این نشست دکتر علیرضا نصیری، معاون فناوری و پشتیبانی پارک علم و فناوری هرمزگان نیز با تاکید بر دوری از تک محصولی بودن شرکت ها گفت: در دوره رشد احتمال شکست بالاست ودر حوزه موسسات پارک های علم و فناوری نیز ممکن است این اتفاق رخ دهد از این رو شرکت ها باید محصولات شان را به روز کنند و سیستم نوآوری در روند فعالیت شان هیچ گاه تعطیل نشود.

وی در عین حال گفت: ما نیز تلاش می کنیم حمایت های لازم را در خصوص توسعه و پیشرفت شرکت ها انجام دهیم.

در پایان این نشست با پذیرش چهار شرکت جدید در امور موسسات پارک علم و فناوری هرمزگان موافقت شد.

س.س ۵۱/ ر.ب ۴۵