دکتر غفاری در آیین بزرگداشت یاد و خاطره شهدای حماسه هویزه:

لزوم ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در فضای دانشگاه/ استمرار حضور دانشگاه از ابتدای جنگ تحمیلی در میدان جهاد و مبارزه

۱۴ دی ۱۳۹۷ | ۱۴:۵۷ کد : ۴۴۵۶۶ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۲۴۱۹
دکتر غلامرضا غفاری معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: امید داریم فرهنگ ایثار و شهادت که برآمده از سیره همه شهدا، به ویژه شهیدان دانشجو است، همچنان در فضای دانشگاه باقی بماند و بتوانیم این فرهنگ را در میان دانشجویان ترویج دهیم و مبنای عمل و رفتار و کنش آنها باشد.
لزوم ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در فضای دانشگاه/ استمرار حضور دانشگاه از ابتدای جنگ تحمیلی در میدان جهاد و مبارزه

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر غفاری در آیین سی و هشتمین سالگرد بزرگداشت یاد و خاطره شهدای حماسه هویزه که امروز (جمعه ۱۴ دیماه) در یادمان شهدای هویزه برگزار شد، با بیان اینکه حماسه هویزه بیانگر این است که دانشگاه از ابتدای جنگ تحمیلی در کنار مجموعه‌های دیگر در میدان جهاد و مبارزه حضور داشت، اظهار داشت: این حضور تاکنون نیز استمرار دارد چراکه دانشگاه امروز در همه رویدادهای بزرگ تاریخی، اجتماعی و سیاسی حضور دارد.

وی تصریح کرد: ۱۶ دی روزی است که شهید علم‌الهدی و همرزمان ایشان حماسه هویزه را آفریدند. به نمایندگی از وزارت علوم وظیفه خود دانستم که در این محل شریف حضور پیدا کنم و یاد و خاطره شهیدان عزیزمان به خصوص شهدای دانشگاه را گرامی بداریم.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، افزود: اگر به تاریخ دانشگاه نگاه کنیم می‌بینیم حماسه هویزه در سالهای آغازین جنگ تحمیلی شکل گرفت و نشان می‌دهد دانشگاه از همان اول در کنار مجموعه‌های دیگر که در میدان جهاد و مبارزه بودند، حضور داشت و این حضور تاکنون نیز استمرار دارد چراکه دانشگاه امروز در همه رویدادهای بزرگ تاریخی، اجتماعی و سیاسی حضور دارد.

ل.م ۵۴/ ع. ع ۵۷


( ۱ )