در نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری استان آذربایجان غربی صورت گرفت؛

حضور پر رنگ دانشگاه صنعتی ارومیه با دستاوردهای متنوع پژوهشی و اختراعات ثبت شده

۱۲ دی ۱۳۹۷ | ۱۶:۰۹ کد : ۴۴۵۵۱ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۶۲
دستاوردهای پژوهشی و اختراعات ثبت شده محققان دانشگاه صنعتی ارومیه در نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری استان آذربایجان غربی به نمایش گذاشته شد.
حضور پر رنگ دانشگاه صنعتی ارومیه با دستاوردهای متنوع پژوهشی و اختراعات ثبت شده

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه صنعتی ارومیه، پس از کسب عنوان غرفه برتر پژوهشی در سه دوره گذشته، اعضای هیئت علمی دانشگاه صنعتی ارومیه با احساس مسئولیت مضاعف در راستای حل مشکلات صنعتی استان آذربایجان غربی و با ارائه محصولات و دستاوردهای پژوهشی خود بار دیگر نقش پررنگ این دانشگاه در عرصه صنعت را به تصویر کشیدند.
بهره مندی از انرژی های پاک از مهم ترین محورهای غرفه دانشگاه صنعتی ارومیه بود که از جمله محصولات آن می توان به توربین بادی حاشیه جاده، دنبال کننده خورشیدی دومحوره راندمان بالا و پاوربانک خورشیدی اشاره کرد.
از دیگر محصولات ارائه شده در غرفه دانشگاه صنعتی ارومیه می توان به خودروی باگی طرح سافاری دونفره، دستگاه لیزر قدرت آزمایشگاهی CO2، بازوی رباتیک هوشمند با پردازش تصویر، پردازشگر ربات استتارگر با قابلیت بازسازی رنگ، دستگاه تست و شستشوی انژکتور، ترازوی دیجیتال متصل به دستگاه POS، سامانه ارسال لیزری داده متنی، سامانه مخابراتی صوتی لای فای، طیف سنج قابل حمل، منبع تغذیه سوئیچینگ لیزر دیودی، دستگاه مینی سی ان سی لیزری، مینی سی ان سی سه محوره، اکسترودر پیستونی غشای سرامیکی، نمونه بردار اتوماتیک پودر از مخازن آرد و سیمان، پهباد و بای کوپتر سبک پرسرعت، رنگ زدای غیر کلرینه، کیتین و کیتوسان و نانو ویسکرهای کیتین، نانوکولار، pH متر، و نانوساختارهای کربنی تولید شده بصورت نیمه صنعتی اشاره کرد.
پیش ازآیین افتتاح این نمایشگاه و بازدید استاندار آذربایجان غربی از غرفه دانشگاه صنعتی ارومیه، در مراسم تجلیل از پژوهشگران برتراستان از دکتر کامران قاسم زاده عضو هیئت علمی گروه مهندسی شیمی به عنوان پژوهشگر برتر استان قدردانی شد.
نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری استان آذربایجان غربی از تاریخ ۱۱ تا ۱۳ دی ماه ۹۷ در محل مجتمع فرهنگی اداره فرهنگ و ارشاداسلامی ارومیه برای بازدید عموم دایر است.
ر.ب ۴۵/ ع.ع ۵۷


( ۱ )