معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم اعلام کرد:

ضرورت تخصیص اعتبار بالغ بر ۴،۵۲۸ میلیارد ریال برای پرداخت پاداش پایان خدمت بازنشستگان سال‌های ۹۷ و ۹۸ دانشگاه‌ها و موسسات آموزش‌ عالی

۱۲ دی ۱۳۹۷ | ۱۴:۰۳ کد : ۴۴۵۴۵ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۲۹۱۰
دکتر محمدتقی نظرپور معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: بر اساس آمار و اطلاعات اخذه شده از دانشگاه‌ها، موسسات آموزش عالی، مراکز پژوهشی و پارک‌های علم و فناوری، اعتبار مورد نیاز برای پرداخت پاداش پایان خدمت بازنشستگان هیئت علمی و غیرهیئت علمی در سال‌های ۹۷ و ۹۸ بالغ بر ۴،۵۲۸ میلیارد ریال است.
ضرورت تخصیص اعتبار بالغ بر ۴،۵۲۸ میلیارد ریال برای پرداخت پاداش پایان خدمت بازنشستگان سال‌های ۹۷ و ۹۸ دانشگاه‌ها و موسسات آموزش‌ عالی

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر نظرپور در این خصوص اظهار داشت: با توجه دریافت اطلاعات دانشگاه‌ها، موسسات آموزش عالی، مراکز پژوهشی و پارک‌های علم و فناوری، پیش‌بینی تعداد بازنشستگان و اعتبار مورد نیاز به منظور پرداخت پاداش پایان خدمت بازنشستگان سال‌های ۱۳۹۷ و ۱۳۹۸ انجام شده است.
وی تصریح کرد: بر اساس آمار اخذه شده، اعتبار مورد نیاز برای پرداخت پاداش پایان خدمت بازنشستگان هیئت علمی در سال ۱۳۹۷ به مبلغ ۱،۴۱۵ میلیارد ریال و در سال ۱۳۹۸ به مبلغ ۱،۲۶۵ میلیارد ریال پیش‌بینی می‌شود.
معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم افزود: اعتبار مورد نیاز بازنشستگان غیر هیئت علمی در سال ۱۳۹۷ با اعتباری بالغ بر ۸۵۲ میلیارد ریال و در سال ۱۳۹۸، به مبلغ ۹۹۵ میلیارد ریال مورد درخواست و ضروری می‌باشد.
گفتنی است تعداد کل بازنشستگان سال‌های مورد اشاره به ۲۳۴۲ نفر می‌رسد که در مجموع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری را با درخواست اعتباری به مبلغ ۴،۵۲۸ میلیارد ریال مواجه می‌سازد.
ل.م ۵۴/ ع. ع ۵۷


( ۲ )