رئیس موزه علم و فناوری جمهوری اسلامی ایران :

موزه های علم و فناوری از مراکز اصلی ترویج علم در جامعه هستند

۱۲ دی ۱۳۹۷ | ۱۳:۵۴ کد : ۴۴۵۴۲ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۲۷۲۹
رئیس موزه علم و فناوری جمهوری اسلامی ایران گفت: موزه های علم و فناوری از مراکز اصلی ترویج علم در جامعه هستند و در دنیا از موزه علم و فناوری به عنوان دانشگاه عموم مردم یاد می شود.
موزه های علم و فناوری از مراکز اصلی ترویج علم در جامعه هستند


به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر سیف اله جلیلی ظهر امروز (چهارشنبه) در جمع مسئولان موزه های دانشگاهی کشور اظهار داشت: در دنیا کمتر شهری وجود دارد که فاقد موزه علم باشد ولی در ایران علی رغم قدمت دیرین موزه علم، ایجاد موزه علم و فناوری به شکل مدرن با تاخیر صورت گرفت.
وی افزود: دانشگاه ها به هر اندازه تولید علم کرده و در مرزهای دانش فعالیت کنند، تا علم را به داخل جامعه نکشانده و اثرات علم را در زندگی مردم بیان نکنند به رشد مورد نظر دست نخواهند یافت بنابراین ایجاد موزه علم و فناوری در دانشگاه ها یک ضرورت است.
رئیس موزه علم و فناوری جمهوری اسلامی ایران با تاکید بر ضرورت اختصاص بودجه ویژه برای تاسیس موزه علم و فناوری در دانشگاه ها، از مسئولان دانشگاه ها خواست تا از اعتبارات داخلی دانشگاه بودجه ای را به ایجاد موزه علم و فناوری اختصاص دهند.
وی تاکید کرد: اگر با حمایت دانشگاه ها و اختصاص مکان و بودجه مناسب، موزه علم و فناوری در دانشگاه ها تاسیس شود این موزه ها بعد از مدتی خواهند توانست از محل بازدید مردم درآمد کسب کرده و مخارج خودرا تامین کنند.
دکتر جلیلی افزود: رشد موزه علم و فناوری در کشور می تواند به رشد توریسم در کشور کمک کند و برای تحقق این هدف باید امکانات و دارایی های موزه های دانشگاهی سراسر کشور را بدانیم و سایت جامعی را راه اندازی کنیم.
رئیس موزه علم و فناوری جمهوری اسلامی ایران ابراز امیدواری کرد با برگزاری همایش های مشترک با دانشگاه ها، اهمیت موزه علم و فناوری در کشور بیشتر تبیین شده و مورد حمایت بیشتری قرار گیرد.
م.ع ۶۰/ ر.ب ۴۵