رئیس مرکز تحقیقات سیاست علم و فناوری کشور:

موزه های علم و فناوری جزو لاینفک نظام علمی کشور هستند

۱۲ دی ۱۳۹۷ | ۱۳:۴۵ کد : ۴۴۵۴۰ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۵۶۸۴
رئیس مرکز تحقیقات سیاست علم و فناوری کشور گفت: موزه های علم و فناوری و موزه های دانشگاهی در کنار مراکز پژوهشی، مراکز رشد و فناوری و پارک های علم و فناوری جزو لاینفک نظام علمی کشور هستند.
موزه های علم و فناوری جزو لاینفک نظام علمی کشور هستند

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر وحید احمدی ظهرامروز (چهارشنبه) در جمع مدیران موزه های دانشگاهی کشور اظهار داشت: لازمه شکل گیری دانشگاههای با مسئولیت اجتماعی بالا، تعامل با عموم مردم جامعه است که موزه های علم و فناوری در این زمینه نقش اساسی دارند.
رئیس مرکز تحقیقات سیاست علم و فناوری کشور تاکید کرد: قدرت گرفتن علم در جامعه و رونق علم در یک کشور به میزان ارتباط علم با جامعه و تاثیر آن در جامعه بستگی دارد و قدرت علم در جوامع توسعه یافته از همین ناحیه اتفاق افتاده است.
وی گفت: نباید علم را در جمع عالمان و دانشمندان منحصر کنیم که در این صورت رشد آن نیز محدود خواهد شد و در همین راستا است که در جوامع غربی، در دانشگاهها به روی مردم باز است و ارتباط دانشگاهها با بدنه جامعه برقرار است.
دکتر احمدی گفت: موزه های علم و فناوری و موزه های دانشگاهی مکانی برای نمایش اختراعات علمی نیستند بلکه در این موزه ها با استفاده از ابزارهای هنری و رایانه ای، کاربرد اختراعات به مردم نمایش داده می شود و مردم در یک ارتباط ساده، علم و دانش را لمس می کنند.
رئیس مرکز تحقیقات سیاست علم و فناوری کشور، شناخته شدن بیشتر جایگاه موزه های علم و فناوری و موزه های دانشگاهی را برای مسئولان مراکز آموزش عالی و عموم مردم، افزایش ارتباط با موزه های علمی دنیا و به کارگیری متخصصان و افراد با تجربه در موزه داری رادر توسعه موزه علم و فناوری در ایران بسیارموثر دانست.
م.ع ۶۰/ ر.ب ۴۵


( ۲ )