در راستای گسترش همکاری دانشگاه ها با مراکز دولتی صورت گرفت؛

امضای تفاهم نامه همکاری دانشگاه صنعتی خاتم الانبیای بهبهان با اداره کل تعاون و رفاه اجتماعی خوزستان

۱۲ دی ۱۳۹۷ | ۱۲:۲۹ کد : ۴۴۵۳۳ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۴۵۵
در راستای گسترش همکاری دانشگاه ها با مراکز دولتی، تفاهم نامه همکاری دانشگاه صنعتی خاتم الانبیای بهبهان و اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان خوزستان امضا شد.
امضای تفاهم نامه همکاری دانشگاه صنعتی خاتم الانبیای بهبهان با اداره کل تعاون و رفاه اجتماعی خوزستان

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل ازدانشگاه صنعتی خاتم الانبیای بهبهان، این تفاهم نامه در راستای اجرای طرح جامع کار آفرینی دانشگاه صنعتی خاتم الانبیای بهبهان به عنوان الگوی ملی دانشگاه کارآفرینی، در کار گروه اشتغال استان خوزستان با حضور معاون اشتغال وکارآفرینی وزیرکار، استاندارخوزستان و مدیران کل استان به امضای دکترسیدمنصور سید نژاد رئیس دانشگاه صنعتی خاتم الانبیای بهبهان و سید نور محمد پور مدیرکل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان خوزستان رسید.

دکترسیدمنصور سید نژاد رئیس دانشگاه صنعتی خاتم الانبیای بهبهان در خصوص امضای این تفاهم نامه گفت: این دانشگاه در راستای رسالت و ماموریت های خود ضمن ارائه مدلی که به تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و معاونان هیات امنای دانشگاه رسیده، سعی کرده است تا ضمن مسئولیت پذیری در قبال کیفیت خدمات آموزشی و پژوهشی نسبت به تربیت فارغ التحصیلان، ماهر، توانمند متناسب با نیاز با بازار کار گام بردارد و در همین راستا با انعقاد این تفاهم نامه بخشی از طرح جامع کارآفرینی دانشگاه که مربوط به حضور دانشجویان در محیط واقعی کار و کسب تجربه پس از فراغت از تحصیل فارغ التحصیلان تسهیل خواهد شد.

وی ابراز امید واری کرد که طرفین این الگو را که به تایید کار گروه اشتغال استان خوزستان نیز رسیده است، بتوانند اجرایی کنند تا ارزیابی جامعی از آن به جامعه دانشگاهی کشور ارائه شود.

سید نور محمد پور مدیرکل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان خوزستان نیز این تفاهم نامه را گام موثری برای ارائه یک مدل مشترک معرفی کرد که توسط دانشگاه صنعتی خاتم الانبیای بهبهان ارائه و به تایید کارکنان و مدیران این اداره کل رسیده است.

وی افزود: برای اجرایی کردن مفاد این تفاهم نامه نسبت به هماهنگی درون بخشی خود برای تربیت فارغ التحصیلان دانشگاهی توانمند و متناسب با نیاز صنعت اقدامات لازم را انجام داده تا بتوانیم نیاز واقعی نیروی کار ماهر و کار آفرین استان را تامین کنیم.

این تفاهم نامه با هدف همکاری مشترک و استفاده از ظرفیت های بین بخشی برای ترویج فرهنگ کارآفرینی و اشتغال، افزایش امکان اشتغال پذیری دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی، استفاده از آیین نامه های طرح های کارآموزی در محیط واقعی کار مختص دانشجویان و طرح کارورزی ویژه فارغ التحصیلان، ایجاد کافه کار آفرینی و خدمات مشاوره علمی و فنی به کار جویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی در دو سال آینده اجرایی میشود.

ل.س ۴۲/ ر.ب ۴۵

کلید واژه ها: صنعتی خاتم الانبیای بهبهان