وزیر علوم در حاشیه بازدید از پژوهشگاه فضایی ایران:

امروزه شاهد نمونه‌های مطلوبی از تلاش‌ جوانان در هدف‌گذاری فعالیت‌های علمی کشور هستیم

۱۱ دی ۱۳۹۷ | ۱۷:۳۱ کد : ۴۴۵۰۲ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۵۹۶۰
دکتر منصور غلامی، وزیر علوم،‌ تحقیقات و فناوری با اشاره به عزم جوانان در بکارگیری فناوری‌های علمی کشور گفت: امروزه شاهد نمونه‌های مطلوبی از تلاش‌ جوانان در هدف‌گذاری فعالیت‌های علمی کشورمان هستیم.
امروزه شاهد نمونه‌های مطلوبی از تلاش‌ جوانان در هدف‌گذاری فعالیت‌های علمی کشور هستیم

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر غلامی بعدازظهر امروز (سه‌شنبه) در حاشیه بازدید از پژوهشگاه فضایی ایران ضمن تشکر از محققان، واحدهای دانشگاهی و سازمان‌های پژوهشی جهت ایجاد و تقویت همکاری‌های مشترک بین دانشگاه‌ها و دستگاه‌های اجرایی و ایجاد فرصت هم‌افزایی بین دانشجویان و اساتید اظهار داشت: آنچه امروز در حوزه‌های علمی و پژوهشی انجام می‌گیرد یکی از مصادیق بارز خواستن توانستن است.
وی افزود: در جریان شکل‌گیری محدودیت‌ها و عدم همکاری برخی کشورها در بکارگیری فناوری‌های علمی کشور، اراده جوانان و محققان کشور بر آن شد تا با تکیه بر توانایی‌های خود، تکنولوژی‌های مورد نیاز را به ثمر برسانند.
وزیر علوم با بیان اینکه امروزه شاهد نمونه‌های مطلوبی از تلاش جوانان در هدف‌گذاری فعالیت‌های علمی کشورمان هستیم، به ساخت ماهواره‌ها اشاره کرد و ادامه داد: این ماهواره‌ها در پایش و سنجش بسیاری از اطلاعات مورد نیاز جامعه و در اختیار قراردادن آن به دستگاه‌های اجرایی بسیار مؤثر هستند که در نوع خود اقدام پیشرفته و مهمی است.
دکتر غلامی تصریح کرد: تلاش محققان و پیشرفت‌های علمی امروزه جمهوری اسلامی ایران را در رده‌های برتر منطقه و جهان قرار داده و به دلیل بومی‌شدن و شکل‌گیری این دانش در بین اساتید کشور، در آینده شاهد دستاوردهای بیشتر و قوی‌تری خواهیم بود.

ز.ح ۷۴/ ع.ع ۵۷