با تلاش تیم دانشگاه صنعتی امیرکبیر صورت گرفت؛

کسب مدال طلا در مسابقات برنامه‌نویسی ACM ICPC لاهور پاکستان

۱۱ دی ۱۳۹۷ | ۱۶:۲۲ کد : ۴۴۴۹۵ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۶۷
تیم دانشگاه صنعتی امیر کبیر موفق به کسب مدال طلا در مسابقات برنامه‌نویسی ACM ICPC لاهور پاکستان شد و جواز حضور در مسابقات جهانی کشور پرتغال را کسب کرد.
کسب مدال طلا در مسابقات برنامه‌نویسی ACM ICPC لاهور پاکستان

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دکتر امین غیبی عضو هیات علمی دانشکده ریاضی و علوم کامپیوتر و سرپرست تیم دانشگاه صنعتی امیرکبیر با بیان اینکه تیم سه نفره این دانشگاه موفق به کسب مدال طلا در مسابقات برنامه نویسی ACM ICPC لاهور پاکستان شد و جواز حضور در مسابقات جهانی مارس سال ۲۰۱۹ در کشور پرتغال را پیداکرد، گفت: امیررضا پوراخوان، محمدعرفان غلامیان و پارسا عبداللهی به مربیگری رضا آشتیانی و سرپرستی دکتر امین غیبی عازم در مسابقات برنامه نویسی ACM ICPC پاکستان شرکت کردند.
وی بیان کرد: این مسابقات هر ساله در کشورهای مختلف برگزار می‌شود و رقابت‌کنندگان در چند ساعت در کمترین زمان ممکن به بیشترین سوالات پاسخ می‌دهند و برگزیدگان، به مسابقات جهانی راه می‌یابند.
سرپرست تیم دانشگاه صنعتی امیرکبیر اظهار داشت: چهل و سومین دوره مسابقات جهانی برنامه نویسیACM ICPC که به المپیک برنامه‌نویسی مشهور است، درسال جدید میلادی در کشور پرتغال برگزار خواهد شد و در حال حاضر جهت شرکت در این مسابقات، بیش از ۵۰ هزار نفر از ۳ هزار دانشگاه در سراسر جهان به رقابت می‌پردازنند.
ز.ح ۷۴/‏ ع. ع ۵۷


( ۱ )