در نوزدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری؛

از بویلرهای چگالشی سری ترمومکس پارک علم و فناوری مازندران رونمایی شد

تعداد بازدید:۸۸۶
در نوزدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری و فن بازار ملی و ششمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران از بویلرهای چگالشی سری ترمومکس محصول شرکت دانش بنیان دابو صنعت مستقر در پارک علم و فناوری مازندران رونمایی شد.
از بویلرهای چگالشی سری ترمومکس پارک علم و فناوری مازندران رونمایی شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پارک علم و فناوری مازندران، بویلرهای چگالشی، یکی از آخرین دستاوردهای صنعت تاسیسات در جهت دستیابی به حداکثر راندمان حرارتی می باشند که امروزه جایگاه خود را در کشورهای مختلف تثبیت کرده اند.
این بویلرها با جذب گرمای نهان بخار آب موجود در گازهای دودکش، راندمان حرارتی را به میزان قابل توجهی افزایش می دهند.
بویلرهای چگالشی سری ترمومکس با توجه به الزامات استانداردهای بین المللی طراحی و ساخته می شوند.
راندمان بویلرهای چگالشی دابوصنعت ۹۸ % بوده و بهره گیری از سیستم کنترلی پیشرفته در کنار مشعل پرمیکس متال فایبر مدولیت و استفاده از مواد مرغوب در ساخت، عمر کاری طولانی، بهره برداری آسان از آنها را توأمان میسر می سازند.
مهم ترین وجه تمایز سری ترمومکس با طراحی های رایج، استفاده از لوله های ترکیبی ترمومکس می باشد. این لوله ها از دو قسمت استینلس استیل در سمت آب و آلومینیوم / سیلیکون در سمت گاز تشکیل شده اند تا مزایای هردوی این فناوری ها را با یکدیگر ترکیب کنند. استفاده از لوله های استیل این امکان را فراهم می سازد تا بویلر در فشارهای کاری بالا ساخته شود. از طرفی وجود فین های آلومینیوم / سیلیکون در داخل لوله های استینلس استیل این امکان را فراهم می سازد تا بویلرها با ابعادی تا یک سوم بویلرهای استینلس استیل ساخته شوند.
ر.ب ۴۵/ ع.ع ۵۷

کلید واژه ها: پارک علم و فناوری مازندران