با معرفی برگزیدگان؛

چهاردهمین جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی به کار خود پایان داد

تعداد بازدید:۸۸۶
مراسم اختتامیه چهاردهمین جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی با حضور دکتر مسعود برومند معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، دکتر پیمان صالحی، معاون نوآوری و تجاری‌سازی فناوری معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور، مسئولان استانی و فن آفرینان و طراحان کسب و کار حاضر در این جشنواره در محل سالن همایش‌های سیتی سنتر اصفهان برگزار شد.
چهاردهمین جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی به کار خود پایان داد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، دکتر مسعود برومند معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در این مراسم اظهار داشت: دیدن نسل جدیدی از فارغ‌التحصیلان دانشگاهی و کسانی که در حوزه فناوری فعالیت می‌کنند و خصوصیات متفاوتی نسبت به نسل گذشته داشته، بسیار پرتلاش بوده، ناامید نشده و با سخت‌کوشی توانایی آن را دارند که اقتصاد جدید را بنیان بگذارند جای بسی خوشحالی دارد.
وی افزود: از دانشگاه‌ها و پارک‌های علم و فناوری مخصوصاً شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان و دانشگاه صنعتی اصفهان که رهبری این حرکت را برعهده دارند تشکر می‌کنم زیرا نه تنها نقش منطقه‌ای، بلکه نقشی ملی را ایفا می‌کنند.
دکتر پیمان صالحی، معاون نوآوری و تجاری‌سازی فناوری معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور نیز با بیان اینکه جشنواره شیخ‌بهایی می‌تواند ایده‌های اولیه‌ای که در آن وارد می‌شود را تبدیل به ثروت کند، گفت: یکی از مأموریت‌ها و وظایف اصلی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، پیاده‌سازی ایده‌ها و یافته‌های علمی است و جای خوشحالی است که در جشنواره شیخ‌بهایی شاهد به بار نشستن ایده‌هایی هستیم که در سطح استان به مرز تجاری‌سازی رسیده‌اند.
دکتر سید مهدی ابطحی رئیس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان نیاز بشر به فناوری را اجتناب‌ناپذیر دانست و تصریح کرد: شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان در صدد ایجاد اکوسیستم (زیست بوم) نوآوری فعال در منطقه است که وجود شرکت‌های دانش‌بنیان موجود و برگزاری جشنواره‌هایی مانند شیخ بهایی به این امر کمک می‌کند.
وی ادامه داد: نخستین پارک علم و فناوری کشور در اصفهان ایجاد شد و اکنون ۱۰ درصد شرکت‌های دانش‌بنیان و واحدهای فناور کشور در این شهرک مستقر هستند.
دکتر کورش خسروی دبیر چهاردهمین جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی نیز با تاکید بر اینکه معرفی کسب و کارهای نوین، وظیفه این جشنواره است، اظهار کرد: در این جشنواره شناسایی طراحان کسب و کار و فن‌آفرینان و ارزیابی و سپس معرفی این افراد به جامعه هدف نهایی تعیین شده است.
وی خاطرنشان کرد: در اکوسیستم کارآفرینی رویدادی برای معرفی افراد به جامعه نیاز است.

دکتر خسروی با بیان اینکه ۸۰۰ طرح در مرحله مقدماتی این دوره از جشنواره ثبت‌نام کرده بودند، تصریح کرد: ۲۰۰ طرح داوری نهایی شده، همچنین در هشت برنامه برگزار شده در روز آخر جشنواره، حدود ۲۰۰ ارتباط رودرو بین سرمایه گذاران و کارآفرینان برگزار شد.
وی خاطرنشان کرد: امسال هشت عنوان جایزه شامل لوح و تندیس برتر و هدیه نقدی از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، بنیاد برکت، روزبه پیروز (کارآفرین برتر کشور)، شرکت پندار کوشک ایمن، بانک قرض‌الحسنه رسالت و شرکت همراه وس در چهاردهمین دوره جشنواره به فن آفرینان و طراحان کسب و کار برتر کشور تعلق گرفت.
چهاردهمین جشنواره ملی فن‌آفرینی شیخ بهایی در روزهای ۶ و ۷ دیماه جاری در محل پردیس سینمایی سیتی سنتر اصفهان برگزار شد.
ل.م ۵۴/ ع. ع ۵۷