همزمان با هفته پژوهش و فناوری ؛

مراسم تجلیل از پژوهشگران برتر دانشگاه سمنان برگزار شد

۰۷ دی ۱۳۹۷ | ۱۲:۲۸ کد : ۴۴۲۹۱ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۰۳۱
همزمان با هفته پژوهش و فناوری ،مراسم تجلیل از پژوهشگران برتر دانشگاه سمنان با حضور فرماندار ، مسئولان شورای شهر و مسئولان و اعضای هیات علمی دانشگاه سمنان و نیز دانشگاه فرزانگان در تالار امیر کبیر دانشگاه سمنان برگزار شد .
مراسم تجلیل از پژوهشگران برتر دانشگاه سمنان برگزار شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه سمنان، در این آئین معاون پژوهش و فناوری دانشگاه سمنان با بیان اینکه علم و پژوهش باید به شرکت های دانش بنیان، تولید ثروت و گره گشایی از مشکلات جامعه و مردم برسد، گفت: در حال حاضر بیش از دو درصد تولید علم کل دنیا در ایران انجام می شود.

دکتر سیف الله سعدالدین با بیان اینکه کشور ایران با تولید بیش از ۲۲ درصد تولید علم جهان اسلام رتبه اول را داراست افزود: کشور ترکیه با تولید ۲۰ درصد علم در رتبه دوم قرار دارد.

وی گفت: در حال حاضر ۱۳ دانشگاه ایرانی در جمع یک هزار دانشگاه برتر دنیا قرار دارد و ضروری است که با تلاش مضاعف، دانشگاه سمنان هم در این جمع قرار گیرد.

در این مراسم از پژوهشگران، فناوران و فارغ التحصیلان برتر نیز قدر دانی شد.

تجلیل از مدیر عامل مجتمع تولیدی صنعتی آریا ترانسفو به عنوان شرکت تولیدی برتر که بیشترین فارغ التحصیلان دانشگاه سمنان را جذب نموده، از دیگر برنامه های این مراسم بود.

در این مراسم از ربات چند منظوره آموزشی متعلق به مهندس نادر نوبخت و از شرکت های مستقر در پارک علم و فناوری دانشگاه، پرتال اساتید جدید دانشگاه به آدرس http://profile.semnan.ac.ir / و نیز سامانه ترفیع دانشگاه رونمایی شد .

ر.ب ۴۵/ ع.ع ۵۷