با هدف بهبود ویژگی های حسی مواد غذایی و کمک به افزایش بازار پسندی صورت گرفت؛

نشست پژوهشگران دانشگاه سارتوف روسیه و مسئولان مؤسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی

تعداد بازدید:۶۰۲
گروهی ازپژوهشگران و اعضای هیأت علمی دانشگاه ساراتوف روسیه که برای ارائه گزارشی از روند اجرای طرح های پژوهشی مشترک و نیز عقد قرارداد جدید برای پروژه «کاربرد اولئوژل های خوراکی در محصولات قنادی با هدف بهبود ویژگی های تغذیه ای حسی»، با حضور در مؤسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی با مسئولان این موسسه دیدار و گفتگو کردند.
نشست پژوهشگران دانشگاه سارتوف روسیه و مسئولان مؤسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از مؤسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی، قرارداد جدید این موسسه با دانشگاه ساراتوف روسیه با هدف ارتقای سلامت و امنیت غذایی جامعه و ایجاد ارزش افزوده در فرآورده های قنادی به عنوان یکی از مهم ترین مزیت های صادرات ایران در صنعت غذا منعقد می شود.

بهبود ویژگی های حسی مواد غذایی و نیز کمک به افزایش بازار پسندی محصولات قنادی از دیگر اهداف اجرای طرح پژوهشی مذکور با دانشگاه ساراتوف روسیه است.

بر اساس آمار اعلام شده از سوی انجمن شیرینی و شکلات ایران، در سال گذشته ۷۵۰ میلیون دلار فرآورده های قنادی به ۶۶ کشور جهان از جمله روسیه، ژاپن و آمریکا صادر شده است که افزایش و بهبود ویژگی های تغذیه ای و حسی این محصول قطعاً در توسعه بازار آن نقش موثری خواهد داشت.

ر.ب ۴۵/ ع.ع ۵۷

‌‌‌‌


( ۱ )