با هدف توسعه همکاری های علمی و بین المللی برگزار شد؛

نشست مسئولان دانشگاه قم با روسای دانشگاه های شرق آفریقا

۰۷ دی ۱۳۹۷ | ۱۱:۳۴ کد : ۴۴۲۸۹ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۰۳
روسای دانشگاه های ژوهانسبورگ آفریقای جنوبی، کنیا و کنگو، در نشستی که به میزبانی دانشگاه قم برگزار شد، در خصوص زمینه های همکاری های تحقیقاتی و علمی مشترک با این دانشگاه بحث و تبادل نظر کردند.
نشست مسئولان دانشگاه قم با روسای دانشگاه های شرق آفریقا

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه قم، در این نشست دانشگاه های شرق آفریقا از دانشگاه قم خواستند تا به عنوان دانشگاه مادر استان قم و با توجه به ظرفیت های بالای این دانشگاه در زمینه های علوم انسانی و با استفاده از اساتید برجسته خود بتواند گام های مؤثری در این زمینه بردارد.

در پایان دو طرف توافق کردند تا در زمینه انجام پژوهش های مشترک در حوزه شناخت مبانی علوم انسانی و اجتماعی از منظر اسلام و مسیحیت با یکدیگر همکاری کنند.

همچنین برگزاری دوره های آموزشی کوتاه مدت به منظور آشنایی با مبانی فلسفی و دینی در رشته های مختلف علوم انسانی در کشورهای آفریقای جنوبی و کنیا و کمک به توسعه دپارتمان های علوم اسلامی در این کشورها توسط دانشگاه قم از دیگر محورهای مورد توافق طرفین بود.

برگزاری سمینارها و رویدادهای علمی مشترک با استفاده از ظرفیت استادان و اندیشمندان دو طرف به منظور ترویج گفتگوی میان ادیان و فرهنگ اعتدال در عرصه علم و دین نیز مورد بحث و بررسی قرار گرفت و مقرر شد تا در آینده نزدیک تفاهم نامه عملیاتی همکاری های علمی میان دو طرف تنظیم و مبادله شود.

ر.ب ۴۵/ ع.ع ۵۷


( ۱ )