در راستای گسترش روابط دانشگاهی صورت گرفت؛

دیدارمسئولان دانشگاه الزهراو رئیس مرکز مطالعات مناطق اسلامی دانشگاه واسدای ژاپن

۰۶ دی ۱۳۹۷ | ۱۹:۲۰ کد : ۴۴۲۸۷ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۰۲
در راستای عملیاتی سازی تفاهم نامه دانشگاه الزهرا با دانشگاه واسدای کشور ژاپن، دکتر کیکو ساکورایی رئیس مرکز مطالعات مناطق اسلامی دانشگاه واسدا به اتفاق دکترتوسلی مدیر کل امور پژوهشی دانشگاه الزهرا در محل دفتر همکاری های علمی بین المللی دانشگاه الزهرا با دکتر پریچهر حناچی مدیر روابط بین الملل این دانشگاه و تنی چند از مدیران دانشگاه الزهرا دیدار و گفتگو کردند.
دیدارمسئولان دانشگاه الزهراو رئیس مرکز مطالعات مناطق اسلامی دانشگاه واسدای ژاپن

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه الزهرا، در ابتدای نشست، دکتر حناچی با اشاره به تفاهم نامه همکاری های دانشگاهی بین دو دانشگاه، پیشنهاد همکاری در زمینه آموزش زبان و ادبیات فارسی و نیز هنرهای ایرانی اسلامی را ارائه داد.

در ادامه نماینده کارگروه همکاری با آسیا درخصوص امکان تخصیص تسهیلات بیشتر اقامتی به دانشجویان پذیرفته شده برای گذراندن فرصت پژوهشی در دانشگاه واسدا مواردی را مطرح کرد.

مدیر کل امور پژوهشی دانشگاه الزهرا نیز با اشاره به امضای طرح پژوهشی بین المللی "بررسی نگرش دانشجویان به مدارک دانشگاهی" بین دانشگاه الزهرا و مرکز مطالعات مناطق اسلامی دانشگاه واسدا، بر اهمیت اجرای این طرح در ارتقائ تراز بین المللی دانشگاه الزهرا در بین دانشگاه های کشور تاکید کرد.

وی افزود: این پروژه بین المللی با تدوین پرسشنامه استاندارد به صورت هم زمان در کشورهای عمان، قطر، بحرین و ایران در دست انجام است.

دکتر ساکورایی ضمن ابراز خوشوقتی از حضور در دانشگاه الزهرا گفت: به زودی جشن ۹۰ سال دوستی ایران و ژاپن در سال ۲۰۱۹ برگزار خواهد شد.

وی افزود: در برنامه ریزی این جشنواره سعی شده با معرفی فرهنگ و هنر ایرانی، اقبال مردم ژاپن نسبت به مطالعات ایرانشناسی و نیز زبان و ادبیات فارسی افزایش یابد.

وی همچنین به خاطر اعطای فرصت مطالعاتی به دکتر ماسودا بانو مراتب تشکر خود را ابراز کرد.

رئیس مرکز آزفای دانشگاه الزهرا نیز آمادگی این مرکز را برای برگزاری دوره های آموزش زبان فارسی به صورت مجازی برای داوطلبان ژاپنی و نیز برگزاری دوره های کوتاه مدت آموزش زبان فارسی در دانشگاه الزهرا با دعوت از علاقه مندان و زبان آموزان ژاپنی برای یادگیری زبان فارسی اعلام کرد.

س.س ۵۱/ ر.ب ۴۵