در دانشگاه کاشان؛

همایش ملی "دانشگاه و تحریم ها" برگزار شد

۰۵ دی ۱۳۹۷ | ۱۴:۰۹ کد : ۴۴۲۵۸ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۳۵۹
دکترعباس زراعت رئیس دانشگاه کاشان از برگزاری همایش ملی "دانشگاه و تحریم ها" در اسفند ماه امسال دراین دانشگاه خبر داد.
همایش ملی "دانشگاه و تحریم ها" برگزار شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه کاشان، دکترزراعت نقش دانشگاه را برای مقابله با تحریم ها حایز اهمیت دانست و گفت: دانشگاه ها وظیفه دارند به مردم و جامعه کمک کنند تا در برابر این فشارها صدمه نبینند.

وی افزود: دانشگاه کاشان با کمک اربابان صنایع این همایش ملی را برگزار می کند تا با کمک صاحبنظران و اندیشمندان بتوانند راهکارهایی را برای مقابله با تحریم ها و تورم های تحریمی در کشور ارائه کنند.

رئیس دانشگاه کاشان با اشاره به تاکیدات رهبر معظم انقلاب درخصوص اقتصاد مقاومتی گفت: شرایط خاص اقتصادی کشور، فرصت مغتنمی برای قطع وابستگی به خارج است تا صنایع از دانشگاه ها کمک بگیرند و با استفاده از توان علمی متخصصان، نیازهایشان را تامین کنند.

دکترزراعت تحقق شعار دانشگاه جامعه محور را نیاز امروز جامعه دانست و اظهارداشت: سعی می کنیم با برگزاری این همایش و دعوت از افراد متخصص و صاحب نظر، زمینه های همکاری دانشگاه با صنعت و جامعه را بررسی و از این فرصت تاریخی برای اعتلای کشور استفاده کنیم.

وی با تاکید بر اینکه دانشگاه ها باید بتوانند پاسخگوی صنعت باشند، اظهار امیدواری کرداین همایش که با همکاری مؤسسه بین المللی سعیدی و وزارت علوم دردانشگاه کاشان برگزارمی شود، بتواند در راستای حل مشکلات جامعه و به خصوص تحریم ها مثمرثمر باشد.

رئیس دانشگاه کاشان به اقدامات بسیار مثبت دکترغلامی وزیرعلوم در این زمینه اشاره کرد و گفت: در هیچ دوره ای از آموزش عالی ارتباط هدفمندی بین صنعت و دانشگاه این چنین گسترده و عمیق نبوده است.

وی با اشاره به اینکه دانشگاه ها برای فعالیت های مؤثر در حل مشکل تحریم ها نیاز به آرامش دارند، خاطرنشان کرد: اگر دولت، مجلس و قوه قضائیه در ایجاد این فضای امن و ثبات مدیریتی به آموزش عالی کمک کنند دانشگاه ها بهتر می توانند رسالت خود را انجام دهند.

دکتر زراعت با تمجید از اقدامات نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای کمک به آموزش عالی و استمرار مدیریت وزیرعلوم اظهارداشت: دانشگاه ها به اذعان تمامی روسای مراکز علمی هیچگاه در این سطح از آرامش نبوده است که نتیجه آن، قرار گرفتن جمهوری اسلامی ایران در رتبه اول جهانی رشد علمی است وامیدواریم با استمرار فضای امن و بی حاشیه دانشگاه ها، مشکلات ناشی از تحریم ها پشت سر گذاشته شود.

ل.س ۴۲/ ر.ب ۴۵

کلید واژه ها: کاشان