وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح:

دانشگاهها عقبه راهبردی صنایع دفاعی کشور هستند

۰۳ دی ۱۳۹۷ | ۱۲:۴۰ کد : ۴۴۱۷۱ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۳۶۴۴
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: نگاه نیروهای مسلح به توان داخلی است و ما دانشگاهها و مراکز پژوهشی عقبه راهبردی صنایع دفاعی هستند.
دانشگاهها عقبه راهبردی صنایع دفاعی کشور هستند

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، امیر سرتیپ حاتمی در افتتاحیه نوزدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری در محل دایمی نمایشگاه بین المللی تهران اظهار داشت: دانشگاهها و مراکز علمی و فناوری قله های رفیع دانایی هستند که خداوند متعال گنجینه های علم و دانش را در دانشگاهها به ودیعه گذاشته است و ما باید از این ضرفیت ها بهرمند شویم.

وی افزود: صنعت دفاعی از روز اول در تحریم بوده و بر توان داخلی تکیه کرده است بنابر همین تجربه اعتقاد دارم ظرفیت های علمی بسیاری در کشور وجود دارد که ما فقط از یک دهم آن استفاده می کنیم.

امیر حاتمی با اشاره به فعالیت بیش از یک میلیون دانشجوی کارشناسی ارشد و دکترا و چندین هزار عضو هیات علمی در دانشگاههای کشور گفت: اگر فقط ظرفیت نفر ساعت پژوهشی را در نظر بگیریم، ۳۵۰ میلیون ساعت ظرفیت کار تحقیقاتی در اختیار داریم که واقعاً ظرفیت بزرگی است. وی با تاکید بر استفاده از ظرفیت آزمایشگاههای تحقیقاتی در کشور گفت: ظرفیت شرکت های دانش بنیان بخش خصوصی می تواند به کشور کمک زیادی کند البته رویکرد ما باید از پیمانکاری به حمایتی در خصوص بخش خصوصی تغییر کند.

امیر حاتمی با بیان اینکه در وزارت دفاع فاصله تبدیل ایده به محصول به کمتر از ۲.۵ سال تغییر کرده است گفت: در همه مجموعه های کشور مانند صنایع خودرو، نفت و... امکان رفع نیازها با اتکا به توان داخلی وجود دارد.

م. ع ۶۲/‏ ع. ع ۵۷