به مناسبت بزرگداشت هفته پژوهش و فناوری صورت گرفت؛

بازدید معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران

۰۲ دی ۱۳۹۷ | ۲۱:۴۶ کد : ۴۴۱۶۶ اخبار ستادی سرخط خبرها
تعداد بازدید:۴۶۱۷
دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری و رئیس بنیاد ملی نخبگان ، صبح امروز( یکشنبه) در بازدید از سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ایران با توانمندیهای این سازمان در حوزههای مختلف آشنا شد.
بازدید معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران، در این بازدید دکتر ستاری به همراه دکتر علیرضا عشوری رئیس سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران از شرکت های مستقر در مرکز رشد واحدهای فناور و همچنین پژوهشکده فناوری های شیمیایی این سازمان بازدید و از نزدیک با توانمندی ها و تولیدات این شرکت ها و پژوهشکده آشنا شدند.
دکتر ستاری با ابراز خوشنودی از این بازدید، ابراز امیدواری کرد که اهداف مدنظر سازمان هرچه زودتر در حوزه های مختلف محقق گردد و معاونت علمی ریاست جمهوری نیز در این مسیر حمایت های لازم را انجام خواهد داد.
در این بازدید دکتر ستاری از شرکت های سرو هیدرولیک پویا (فعال در حوزه تولید شیرهای سلونوئیدی مبتنی بر استانداردهای هوایی)، شرکت ارتباطات موج بر شهاب (طراحی و ساخت رادار نفوذ در زمین)، شرکت بکرپارت خاورمیانه (ساخت رادیو VHF رادیویی) شرکت نیکا کمپرسور (طراحی وساخت قطعات کمپرسورهای رفت و برگشتی) شرکت امین آسیافناورپارس (طراحی و ساخت آسیاب گلوله ای سیاره ) شرکت هوشمند نمایه افراز (طراخی و تولید سیستم پرتال ثبت تخلف سرعت لیزری) دیدن کرد.
سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران در طول چهار دهه فعالیت در عرصه علم و فناوری نقش مؤثری در تحقق برنامه‌ها و سیاست‌های کلان ملی داشته است. هدایت و حمایت از پژوهشگران، نوآوران و مبتکران مهم ترین ارزش بنیادین و مبنای تاسیس سازمان می‌باشد که در طی زمان بر گستره و تنوع حمایت‌ها افزوده گردیده و شکل و قالب بزرگ تر و متنوع‌تری به خود گرفته است به گونه‌ای که امروز سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران حیطه وسیعی از فعالیت‌های پژوهشی و فناوری را در عرصه‌های مختلف اجرایی و حمایتی پوشش می‌دهد.
ر.ب ۴۵/ ع.ع ۵۷


( ۱ )