همزمان با هفته پژوهش و فناوری ؛

سرکنسول های مستقر در مشهد از مؤسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی بازدید کردند

تعداد بازدید:۶۴۰
با هماهنگی نماینده وزارت امور خارجه در شمال شرق کشور، سرکنسول های کشورهای عراق، ترکیه و پاکستان در مشهد از مؤسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی بازدید کردند.
سرکنسول های مستقر در مشهد از مؤسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی بازدید کردند

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از مؤسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی، غلام عباس ارباب خالص رئیس نمایندگی وزارت امور خارجه در شمال شرق کشور با بیان اینکه مؤسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی در حوزه همکاری های بین المللی پیشتاز است، گفت: همکاری های بین المللی که از سوی وزارت امور خارجه مورد حمایت قرارمی گیرد شامل همکاری های صنعتی، اقتصادی، کشاورزی و علمی می باشد.

وی افزود: مشهد در حوزه تبادل دانشجو با کشورهای همسایه خوب عمل کرده و امروز شاهد تحصیل دانشجویان زیادی از کشور عراق و ترکیه در دانشگاه های این شهر هستیم.

در ادامه دکتر قدیر رجب زاده، رئیس مؤسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی ضمن معرفی پتانسیل های موجود دراین مرکز علمی - پژوهشی بیان کرد: در زمینه غذای حلال اقدامات خوبی در ایران انجام شده و این مؤسسه نماینده وزارت علوم در حوزه استانداردسازی غذای حلال در کشور می باشد.

وی با بیان اینکه ورود محصولات تراریخته به ایران تحت کنترل می باشد افزود: با توجه به امکانات و تجهیزات گرد آمده، این مؤسسه به عنوان آزمایشگاه همکار سازمان غذا و دارو در زمینه تشخیص محصولات تراریخته فعالیت می کند.

دکتررجب زاده به اخذ مجوز پذیرش دانشجوی بین المللی در مقطع تحصیلات تکمیلی در این موسسه اشاره و برای جذب دانشجویان متقاضی تحصیل دراین مؤسسه از کشورهای همجوار را در حوزه تخصصی صنایع غذایی داعلام آمادگی کرد.

در پایان مقررشد همکاری های کشورهای پاکستان، عراق و ترکیه با مؤسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی در زمینه صنعت غذا، حوزه آزمایشگاهی، تبادل استاد و دانشجو و سایر موارد با هماهنگی نمایندگی وزارت امور خارجه در شمال شرق کشور پیگیری و در قالب تفاهم نامه های مشترک اجرا شود.

ل.س ۴۲/ ر.ب ۴۵

کلید واژه ها: مؤسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی